Výroba vánočních věnců

DSCN1776

21.12 2015 jsme opětovně navštívili Stanici přírodovědců na Smíchově a vyrobili si krásné vánoční věnce. Vraťte se s námi na chvilku do předvánočního času.

ADVENTNÍ VĚNCE 2015

Dne 21.12. 2015 jsme stejně jako minulý rok jeli na Stanici mladých přírodovědců, abychom si mohli vyrobit své vlastní adventní věnce. Letos jsme věnce vyráběli z jehličí z křížence jedle a borovice a toto jehličí velmi vonělo. Poté, co jsme si dodělali a dozdobili věnce, jsme měli přestávku a mohli jsme se znovu setkat se zvířecími přáteli z minulého roku, jako například s kousavými želvami, krajtou či s líným aligátorem. Nemůžeme samozřejmě vynechat přenádherné ryby různých druhů a barev, sbírku švábů a kochali jsme se pohledem na roztomilé malé opičky, které pořád skákaly z větve na větev.

Sbalili jsme si věci a už pomalu vyrazili na vlak. Cestou jsme se  zastavili v McDonald's a posvačili Fast Food. Už jsme vyrazili na vlak, ale ten přijel až po dvaceti minutách. Vrátili jsme se do školy brzy, a proto nás neminuly dvě poslední hodiny. Při angličtině jsme pracovali na pracovním listě se zásobou anglických slovíček a hráli hru, kde jsme si měli pamatovat všechna ta slovíčka. Byli jsme rozděleni kluci a holky, samozřejmě vyhrály holky. Poslední hodinu byl přírodopis a to jsme se dívali na dokument o zvířatech. Poté zazvonil zvonec a vyučování byl konec.

Tomáš Zajíček, 7.A

Vánoční dílny

V pondělí 21. prosince 2015 navštívila naše třída Stanici mladých přírodovědců na pražském Smíchově. Stejně jako v roce 2014 jsme zde byli i tentokrát na Vánočních dílnách - a stejně jako tehdy jsme vyráběli vánoční věnce. Všem to šlo celkem dobře, i lektoři nás chválili. Poté, co jsme věnce dokončili, jsme si prohlédli zvířata, která zde mají. Viděli jsme například krokodýla, hady, varany, rybičky, lam či u malé opičky. Cestou jsme se stavěli v KFC. 

Jan Lukavský, 7.A

Vánoční dílny

Ve Stanici mladých přírodovědců jsme nejprve šli do šatny a odhodili si věci. Poté jsme šli pozorovat ryby, plazy a hmyz a čekali jsme, až nám nastříhají větvičky na věnce. Až jsme si prohlédli ryby a plazy, tak jsme šli vyrábět věnce. Výroba věnců nebyla těžká, ale občas se něco nepovedlo. Až jsme dopletli věnce, tak jsme je šli pzdobit. Což také nebylo těžké a někteří lidé to měli hodně krásné. Až to dodělali všichni, tak jsme si to odnesli domů a věnec se stal krásnou dekorací našeho domu.

Tomáš Bažant, 7.A

Věnce_2015

Výroba vánočních věnců1

Výroba vánočních věnců1

 
Výroba vánočních věnců 2

Výroba vánočních věnců 2

 
Zdobení věnců

Zdobení věnců

 
Zdobení věnců

Zdobení věnců

 
Zdobení věnců

Zdobení věnců

 
Hrdý majitel

Hrdý majitel

 
Krásný věnec bez majitele

Krásný věnec bez majitele

 
Krásný věnec se svou majitelkou

Krásný věnec se svou majitelkou

 
 
Vytvořeno 12.1.2016 16:16:34 | přečteno 645x | Petra Bilkova