Vzkazy pro budoucí šesťáky

Nebojte se druhého stupně!!!

Milí budoucí šesťáci, snažte se, abyste postoupili do dalšího ročníku jako já.
Snažte se, abyste nepropadli.
Přeji vám hodně štěstí a zdraví.
Dám vám radu - nesnažte se nechodit do školy, protože dopisovat to, co jste propásli ve škole, je doopravdy děs a hrůza. Snažte se, abyste měli dobré vysvědčení.

Vůbec se nemusíte bát. Učitelé jsou celkem hodní, ale nesmíte je naštvat. Asi poprvé budete mít povinné dva jazyky.  Německý jazyk a anglický jazyk. Přírodověda se vám změní v přírodopis. Vlastivěda zase na dějepis a zeměpis. Fakt se nemusíte bát. Šestá třída pro mě byla největším zážitkem.

Ahoj budoucí žáci šestých tříd. Když jsem přišla na druhý stupeň, bála jsem se nových lidí. Nakonec jsem se na druhém stupni naučila spoustu  věcí, například, že se nesmím chovat jako malé dítě, protože se tady k vám chovají jako k dospělým lidem. Tímto vás tak chtějí připravit na střední školu a na dospělost. Protože si představte, jak se k vám budou chovat na střední škole, tam se s vámi mazat nebudou. A to říkám, tady jsou ještě hodní učitelé, někdy jsou k vám přísní,  jindy hodní.

Jestli se bojíte, tak se nebojte, protože tady jsou moc hodné učitelky a hodní učitelé.
Budete muset mít 2 povinné jazyky německý a anglický. Moc těžké to nebude, ale bude se vám to ze začátku trochu míchat. Po nedlouhé době si na to zvyknete, takže se bát vůbec nemusíte. Na angličtinu budete rozdělení stejně jako na německý jazyk a pracovní činnosti.

Děti, nebojte se nových tříd a nových kamarádů.

Přeji velice úspěchů do šesté třídy.

Lucka Svítková a Lucka Kubánková

Andrea Sirotková, Anička Duníková a Johana Kotková

Eliška Chaloupková a Andrea Sirotková

Míša Čundrlová a Tereza Sedláková