6.A v Národním muzeu

Hlava kelta

Se třídou jsme se vydali ve čtvrtek 28. listopadu 2007 do Národního muzea na výstavu PRAVĚKU V ČECHÁCH.

Výstava byla rozdělena na čtyři období: DOBA KAMENNÁ - DOBA BRONZOVÁ - DOBA ŽELEZNÁ - KELTOVÉ - RANÝ STŘEDOVĚK. Já a má spolužačka Kateřina jsme zpracovávaly období poslední - DOBU RANÉHO STŘEDOVĚKU. V této době přišli na naše území první Slované. Od této chvíle začaly stavby rozsáhlých opevněných hradisek. Další zajímavou výstavou byla výstava STOPY LIDÍ. Byly tam vystaveny třeba maličké botičky dívek z Japonska. V této zemi věřili, že je znak krásy, když má holka malé nohy. Nohy jim však zakrněly a dál se nevyvíjely, takže to moc hezké opravdu nebylo. V této části muzea jsme zhlédli i 3D video o vesmíru na velkém plátně, kde jsme „létali“ od planety k planetě a mohli si v dolním rohu plátna přečíst její základní údaje. V muzeu se nám moc líbilo, měli to vše hezky zpracované. Bylo tam toho ještě mnoho, ale kdybychom vám vše říkaly, bylo by to na dlouho. Běžte se tam raději podívat sami:-).

Veronika Vonzová a Kateřina Tušová

Vytvořeno 10.12.2007 14:06:40 | přečteno 2491x | Petra Bilkova