1.B na výletě za čerty a Mikulášem

My jsme opravdu hodné děti ...

5.12. jsme společně s 1.C vyrazili za čerty a Mikulášem do dolu u Příbrami. Všichni jsme se moc těšili. Nejdříve nás čekala návštěva výstavy betlémů v jednom stavení pod hradem Karlštejn. Pak už jsme autobusem uháněli do pekla a snad i do nebe.

Protože jsme nebyli jediní, kdo se za Mikulášem vydal, uvelebili jsme se nejdříve v příjemné, hezky vytopené hospůdce, kde jsem se nejdříve nasvačili - do pekla se člověk musí posilnit a my měli prázdné žaludky. Ve dvanáct hodin jsme už čekali na naši průvodkyni. Vypadala jako opravdový anděl. Nejdříve nás naučila pozdrav horníků: "Zdař Bůh", kterým jsme měli přivítat vládce dolu Permona, a pak už jsme společně sestoupili do důlní šachty.

Mnohým z nás se přitom sevřela hrdla, ostatním až později, když jsme museli čekat, až se z pekla vrátí třída před námi a ona nešla a nešla. Dlouhou chvíli jsme si krátili básničkami a písničkami o Mikuláši a čertech. Naučili jsme se také jeden pokřik, který nám měl před čerty dodat odvahu - zpívá se v něm: "a my se, my se, my se, my se, nebojíme se!" Když se konečně objevili, každý s černou čmouhou na obličeji, dali jsme se ve dvojicích do chůze. Šachta byla temná, jenom po straně svítily sem tam lucerničky. Jak jsme se přibližovali peklu, začaly co ozývat údery do bubnu - teď jsme se už báli všichni. V tom se před námi zjevil Permon. Když jsme ho pozdravili, ukázal nám své poddané - permoníky, jak kutají stříbro. Když jsme došli na konec šachty, rozevřela se před námi opona a za ní... Dva čerti, mastili čertovský mariáš. Z jejich kratochvíle je vyrušil jejich nadřízený, hned je dal do latě. Po počáteční nedůvěře si nás čerti získali, nebyli tak zlí a strašní, jak jsme čekali, ale byla s nimi sranda. Pár z nás, včetně paní učitelky Aničky, vyplatili metlou, dali nám ochutnat čertovské zelí, kterým se v pekle živí a ještě nás naváděli k nepravostem. My jsme ale byli stateční a nedali jsme se. Když nás nabádali ke zlobení, odmlouvání a jiným hříchům, volali jsme, že to dělat nebudeme, tak jsme byli odvážní. Z pekla jsme vyvázli všichni. Na památku jsme si odnesli každý čmouhu na tváři a některá děvčata i originální čertovský účes.

Po peklu nás čekalo nebe do kterého jsme vystoupali po schodech. Přivítal nás v něm Mikuláš s andělem a Svatým Petrem - ten nejdříve podřimoval na obláčku. Pak si nás ale postupně vyvolával před Mikuláše a předčítal jemu o nás z knihy hříchů. A že mluvil pravdu! Všechno o nás věděl. Museli jsme se zastydět a slíbit, že se polepšíme. Všichni jsme nakonec byli odměněni adventním kalendářem a pytlíkem sladkostí. Do toho jsme se hned s chutí pustili.

Byl to opravdu krásný zážitek! Všichni jsme si jej opravdu užili.

Mikuláš

Čekáme na průvodkyni

Čekáme na průvodkyni

 
Za chvíli sestoupíme do důlní šachty

Za chvíli sestoupíme do důlní šachty

 
Sestup do dolu

Sestup do dolu

 
Kdepak je ta třída před vámi? Jestlipak se z pekla vrátí?

Kdepak je ta třída před vámi? Jestlipak se z pekla vrátí?

 
Strašidelná cesta ztemnělou šachtou 1

Strašidelná cesta ztemnělou šachtou 1

 
Strašidelná cesta ztemnělou šachtou 2

Strašidelná cesta ztemnělou šachtou 2

 
Strašidelná cesta ztemnělou šachtou 3

Strašidelná cesta ztemnělou šachtou 3

 
Setkání s Permonem

Setkání s Permonem

 
Permoníci

Permoníci

 
Za chvíli to přijde

Za chvíli to přijde

 
Čertovský mariáš

Čertovský mariáš

 
Příjezd hlavního pekelníka

Příjezd hlavního pekelníka

 
Úprava image

Úprava image

 
My jsme opravdu hodné děti ...

My jsme opravdu hodné děti ...

 
A teď tě vyplatíme hříšníku!

A teď tě vyplatíme hříšníku!

 
A ještě paní učitelku ...

A ještě paní učitelku ...

 
...

...

 
Kdo chce ochutnat ďábelské zelíčko?

Kdo chce ochutnat ďábelské zelíčko?

 
Nedůvěra přetrvává

Nedůvěra přetrvává

 
Ještě počernit

Ještě počernit

 
Teď už nás čekají jen příjemné věci

Teď už nás čekají jen příjemné věci

 
Schody do nebe

Schody do nebe

 
Jsme plni očekávání

Jsme plni očekávání

 
Vítám vás děti u nás v nebi

Vítám vás děti u nás v nebi

 
Sv. Petr podřimuje na obláčku

Sv. Petr podřimuje na obláčku

 
Na koberečku 1

Na koberečku 1

 
Na koberečku 2

Na koberečku 2

 
Na koberečku 3

Na koberečku 3

 
Já se polepším ...

Já se polepším ...

 
Na koberečku 4

Na koberečku 4

 
Zpytování svědomí

Zpytování svědomí

 
Na koberečku 5

Na koberečku 5

 
Kdo chce můj bonbón?

Kdo chce můj bonbón?

 
 
Vytvořeno 9.12.2007 23:18:22 | přečteno 2054x | Alena Bednářová