2.B v předvánoční Praze

Před Betlémem

Ve středu 17.12. jsme v 9h vyrazili do předvánoční Prahy, abychom se podívali, něco ochutnali a také nakoupili poslední dárečky pro naše blízké pod stromeček.

Nejdříve jsme si prošli trhy v dolní části Václavského náměstí a poté pokračovali hlavním proudem směrem ke Staroměstskému náměstí. Na půl cesty jsme se zastavili na tržišti, kde jsme si nakoupili různé dárečky pro sebe i pro naše blízké. Někdo se rozhodl své penízky investovat do různých dobrot a sladkostí.

Na Staroměstském náměstí mnozí z nás neodolali staročeskému trdlu. Prošli jsme si několik stánků, shlédli na náměstí z výšky a poté pokračovali kolem koňských povozů ke Staroměstskému orloji.

Vyčkali jsme na 11. hodinu, na kouzelné představení s 12 apoštoly, které se tu odehrává každou celou hodinu a je zábavnou podívanou pro malé i velké, našince i cizince. Jen co zlatý kohoutek dokokrhal a dav lidí kolem nás prořídl, vydali jsme se na zpáteční cestu.

Výlet se nám líbil - nasákli jsme trochu té vánoční atmosféry a teď už se nemůžeme dočkat Štědrého dne.

Předvánoční Praha

U stromečku

U stromečku

 
Před Betlémem

Před Betlémem

 
Z výšky vypadá náměstí jako mraveniště.

Z výšky vypadá náměstí jako mraveniště.

 
Sýr...

Sýr...

 
Díváme se po dárcích a nakupujeme.

Díváme se po dárcích a nakupujeme.

 
 
Vytvořeno 22.12.2008 10:15:29 | přečteno 1323x | Alena Bednářová