Bezpečně do školy

Naše dopravní značky

Jak u nás probíhal 2. týden školní docházky.

Druhý týden jsme se věnovali především bezpečnosti na cestě do školy. Nejvíce nás bavily značky - co znamenají jsme dokázali odhadnout hned. Obrázky jsou totiž naše parketa. Nechápeme, proč některým dospělým dělá porozumění značkám takové problémy. ¨

Hned v pondělí jsme vyrazili na procházku v okolí školy. Slyšeli jsme přitom spoustu zvuků, které jsme si potom ve třídě připomínali. Vyzkoušeli jsme si, jak bezpečně přecházet přes přechod a také jestli máme pro řidiče viditelné oblečení a školní brašnu - ve ztemnělém podchodu jsme se rozsvítili skoro všichni. Už víme proč, je důležité nosit při nepříznivém počasí, navečer nebo brzo k ránu, kdy není tak dobře vidět pestré oblečení.

V tělocviku jsme si zahráli na autíčka. Nejdříve jsme se řídili pokyny policistky - paní učitelky a teprve po důkladném nacvičení plynulého provozu, dodržování rychlosti a bezpečných odstupů jsme byli "vpuštěni" na simulovanou křižovatku. Tu jsme si všichni projeli bez jediné nehody.

Ve výtvarném ateliéru jsme si značky vyrobili a teď zdobí naši třídu i společnou chodbu.

Kromě značek a pravidel jsme si osvojili první písmena: A,E,I,Y,O,U, která jsme zkoušeli modelovat, zapisovat, číst, vyhledávat, slyšet i používat ve slovech. V matematice jsme se zabývali geometrickými útvary. Obdrželi jsme další 2 pracovní sešity - Učíme se číst a Matematiku.

Ve škole se nám líbí úplně všechno (jak zaznělo z úst žáků při hodnocení celého týdne) a nikdo by neměnil nic.

2. týden

Naše dopravní značky

Na koberci je k modelování spousta místa.

Šikulka!

Jejej, chybička se vloudila.

Tady je druhá.

Tady je také vše v pořádku

To jsou krásná písmenka!

Modelujeme znovu, tentokrát z bavlnky.

Konečně mám konec, ještě smotat klubíčko a hurá do práce!

Napodruhé vše v pořádku.

Dokážu je i přečíst!

Bavlnka je jen jedna, musíme se podělit.

Učíme se pracovat každý na svém a vzájemně se nerušit.

Výtvarný ateliér

Pracovní list z ČJ

Pracovní list z MAT

Skládáme obrázky z geometrických útvarů