Přípravy na Vánoce v 2.B

Lodičky jsme sledovali se zatajeným dechem.

Už od začátku prosince jsme se začali připravovat na Vánoce. Jak to probíhalo? Dočtete se dále.

Nejdříve jsme změnili podzimní výzdobu třídy na zimní - řetězy z listů vystřídaly vánoční řetězy, vločky, svícínky, Betlém a stromeček. Vyvěsili jsme také zimní podobu našich třídních pravidel.

I tento rok jsme pekli perníčky. Zdobili jsme je ale až s rodiči na vánočních dílnách.

Dále nás čekal opravdový vánoční úklid. Vygruntovali jsme celou třídu včetně ateliéru, polic s učebnicemi, sešity, hrami, knihami i časopisy. Prošli jsme i své přihrádky. Protože jsme v zápalu ořezávání společných psacích i kreslicích potřeb nadělali hodně nepořádku na koberci, čekalo nás i luxování. Každý jsme si to s velkým vysavačem chtěli vyzkoušet a tak se na luxování čekala fronta. To se jen tak nevidí!

Celý poslední týden probíhal v duchu vánočních tradic a zvyků. Ve čtvrtek jsme si jeden ze staročeských zvyků vyzkoušeli. Ve skupinkách jsme pouštěli lodičky a sledovali předpověď dalšího roku v naší třídě. Hodně nás to bavilo. Lodičky jsme vydrželi sledovat dokud všechny nepohasly. Nejdéle vydržela svíčka Kačky Janíkové. Určitě se v příštím roce bude těšit pevnému zdraví. Lodičky některých dětí pluly po celou dobu nerozlučně bok po boku, jiné se držely odděleně u kraje. To všechno vypovídalo o tom, jaké jsou a budou mezi námi vztahy a také o tom, jací jsme my sami.

Poslední den školy nás čekal vánoční turnaj ve vybíjené a konečně také rozbalování dárků. Každý jsme měli za úkol donést dáreček někomu ze spolužáků. Spousta z nás ale nezůstala jenom u jednoho, takže se jich pod stromečkem sešla velká spousta. Na nikoho Ježíšek nezapomněl. Kromě osobních dárků jsme jako třída dostali nové hry, knížky a encyklopedie a také televizi s DVD přehrávačem. To byl ale bohatý Ježíšek! Děkujeme všem, kdo se na štědré nadílce podílel!

Přípravy na Vánoce

Ořezáváme.

Přebíráme.

Třídíme.

Utíráme.

Luxujeme.

Rozdělení do dvojic kvůli předávání dárků.

Pouštíme lodičky.

Další skupinka.

Lodičky jsme sledovali se zatajeným dechem.

Od lodiček jsme se nemohli odtrhnout.

Úplně nás zhypnotizovaly.

Vydrželi jsme je sledovat až do konce.

Už je to tady - Štědrý den v 2.B!

Dárek v rukou nového majitele.

Z dárečků jsme se radovali.

Tenhle je pro mě!

Ty se budou hodit!

Co asi dostatne Matěj?

Některé dárečky byly až úplně vzadu.

Kuk!

Nikdo nezapomněl na Álu a Ivču - děkujeme!

Vytvořeno 22.12.2008 10:15:34 | přečteno 1460x | Alena Bednářová