Projekt Člověk a příroda

Ukázka poštolky

V tomto školním roce se žáci prvního stupně naší školy zúčastní projektu společnosti Merlin Člověk a příroda. Dne 22.10. se uskutečnila první část této třídílné série přednášek s přírodovědnou tématikou.

V průběhu interaktivního pořadu doplněného foto a video prezentací byli žáci vedeni k zamyšlení nad otázkami působení člověka na své okolí. Mimo jiné zazněly odpovědi na otázky: Jaké jsou důsledky nešetrného zacházení s přírodními zdroji, vypouštění splodin do ovzduší, kácení deštných pralesů, nešetrné těžby dřeva, nekontrolovaného lovu divoké zvěře, vyhazování PET lahví; proč tají ledovce a jaký má tato neblahá skutečnost dopad na život na Zemi. Žáci se dozvěděli, jak se zachovat v případě nalezení zvířete v lese nebo ve městě. Na závěr si mohli zblízka prohlédnout zástupce pěti nejohroženějších živočichů vyskytujících se v blízkosti lidského obydlí: ježka, poštolku, puštíka, kalouse ušatého a káně.

Alena Bednářová, koordinátor environmentální výchovy

Člověk a příroda