Vánoční čas ve 4.B

Společná u betléma

Jako každý rok jsme se i letos před vánočními prázdninami věnovali přípravám na nejkrásnější svátky v roce, na Vánoce.

Abychom nasáli tu pravou vánoční atmosféru, zamířili jsme se třídou do centra Prahy na adventní trhy na Václavském a Staroměstském náměstí. Kromě ochutnávání tradičních dobrot a nakupování dárečků jsme navštívili jednu z nejobdivovanějších pražských památek - Staroměstský orloj. Po vystoupání na věž se nám naskytl nádherný pohled na zasněžené střechy a věže starého města - už víme, proč se Praze říká "stověžatá". Dohlédli jsme až na Pražský hrad, Karlův most, Petřín i Národní divadlo. Na zpáteční cestě z věže jsme se ještě zastavili v kapli, kde jsme se mohli podívat na dřevěné postavičky apoštolů. Ještě než jsme se vydali na zpáteční cestu do školy, zastihli jsme své spolužáky z druhého stupně při prezentaci erbu Radotína z víček od PET lahví.

K pochopení významu blížících se křesťanských svátků nám pomohla zábavná beseda s katolickým knězem Pavlem Budským. Po krátké motivaci na téma advent nám vysvětlil symboliku adventního věnce. Poté nám všem rozdal vyřezávané potavičky betléma, které dovezl ze svého domovského kostela z druhého konce Prahy. Za zpěvu koled jsme postupně sestavili celý betlém.

Zbytek dne jsme věnovali nácviku vánoční besídky. Poslední hodinu jsme se podle zájmu rozdělili na dvě skupiny. Většina šla do kuchyňky péct perníčky a zbytek sehrál v tělocvičně vánoční turnaj ve vybíjené.

Jak proběhla vánoční besídka se dočtete v následujícím dokumentu ikona souboruBesídka 2010. Autory textů jsou samotní žáci.

Vánoční čas

Svačinka v KFC