Návštěva hasičů

Ukázka základní výstroje

V úterý jsme se vydali na výlet k radotínským hasičům. Cesta byla sice dlouhá, ale stála za to. Děti se naučily mnoho nových věcí a o některých dokonce napsaly. Netřeba tedy dalších komentářů, pojďme si přečíst, jak se návštěva líbila právě jim.

Mně se návštěva hasičů líbila, protože nám ukazovali, na co jsou jaké věci a taky nás pustili do jednoho ze dvou hlavních hasičských aut. Taky nám ukazovali, jaké auto je na co a jaká barva se rozsvítí, když mají vyjíždět.

Kryštof Vyskočil

Hasič Valda je 1 a musí vyjít vždy jako první. Na stanici je jich 14 nebo 15. Zkoušeli jsme si dýchací přístroje a mě to foukalo vzduch do očí. Ukazovali jsme si vybavení auta - i pod sedačkami byla výbava. Byla to zábava ale trochu nepříjemný bylo, když zkoušeli sirény. Mohli jsme si nasednout do auta a Valda nám ukázal, jak to zní, když mu dochází vzduch. Ukazoval nám velký nůžky na roztahování železa. Taky měli očíslovaný a barevný auta a čluny. Jednička vyjížděla vždy, dvojka vyjížděla na požáry a trojka vyjížděla, když byla potřeba voda a čtyřka vyjížděla, když vyprošťovali lidi z výšek. Měli tam taky kombinézy na potápění a ještě vesty a helmy. Řekli nám, že gumovou hadicí neuhasíme požár ve výšce a ještě říkali, že jsou do minuty oblečení, protože jen skočí do bot a natáhnou si oblek.

Pája Srch

Jak jsme byli u hasičů U hasičů se mi líbilo, bylo to zajímavé. Byly tam různé hasičské přístroje a obleky, prostě měli tam úplně všechno. Ale nejvíc mě zaujalo hasičské auto. Seděla jsem v kabině u volantu i vzadu ! Pan hasič nám pustil sirénu. Všichni jsme si ucpali uši, byl to rámus !

Jana Šimánková

Já a celá třída jsme byli na výletě u hasičů. Cesta byla dlouhá. Když jsme tam přišli, tak jsme potkali jednoho z hasičů, který nám vše ukázal. Vše se mi moc líbilo. Nejvíce všechny přístroje. Také nám ukázali hasičská auta.Jedno auto vyjelo z garáže. Ukázali nám dýchací masky. Dokonce jsme si je mohli zkusit. Hasičská auta měli rozdělená. Jedno auto jezdí k ohni, další auto jezdí k nehodám na vodě. Další auto mělo vysouvací žebřík. Výlet se mi líbil.

Honza Lammel

Jak jsme byli u hasičů, tak mně nejvíc zaujalo, jak nám ukazovali auta a na stěně k nim byly barvy. Modrá bylo auto, co stříká vodu a pak tam byla červená a to bylo auto, co je jakoby do ohně a pak tam byly ještě barvy bílá a ještě jedna, kterou si nepamatuju. Ještě předtím nám ukazovali svoje oblečení a to byla bunda, která tam měla suchý zip a když to potřebovali nutně svlíknout, tak tam zmáčknul nějakej knoflík a ono se to celé rozepnulo. Pak nám ukazovali helmu, která měla dvoje vystrkovací brýle, jedny byly do ohně a druhý, když něco řezali. Helma svítí ve tmě.

Adélka Vlčková

Mě se líbilo, jak nám povídali o tom, že jsou oblečení za jednu minutu a jak nám povídali o tom, že když bude poplach, tak se máme schovat pod stříšku! A jak nám nasazovali ty dýchací věci na hlavu, na začátku jsem se bála, ale jinak to bylo v pořádku. A v tom autě to bylo hustý, protože jsem byla výš, než v tátově autě a ten ho má vysoký. Ale když jsem tam byla podruhý, Kuba mě strkal ven a kdybych se nedržela, spadla bych ven!

Evička Soukupová

Dnes jsme celá třída bili na exkurzi u hasičů. Mohli jsme se podívat do garáží, kde parkují hasičská auta. Ta mají dlouhý žebřík, tím zachraňují lidi, které oheň uvěznil třeba v posledním patře jejich domů. V cisterně mají auta hodně vody. Hasiči stříkají hadicí vodu na oheň. Když někde hoří, všichni oblečou protipožární výstroj a přilbu s ochranným štítem přes obličej. Vyprávěli jsme si, jak zachraňují lidi i zvířátka třeba z vody. Už víme, že když hoří, musíme na telefonu zavolat číslo 112 nebo 150. Moc se mi to líbilo!

Anežka Hrdličková

Hasiči 2011

Ještě nevíme, co nás čeká

Ještě nevíme, co nás čeká

 
   ale těšíme se

ale těšíme se

 
Valda nás vítá

Valda nás vítá

 
Základní pokyny

Základní pokyny

 
Ukázka základní výstroje

Ukázka základní výstroje

 
Pozorně nasloucháme

Pozorně nasloucháme

 
Za chvilku se lekneme

Za chvilku se lekneme

 
Další vůz

Další vůz

 
Hasičská šatna

Hasičská šatna

 
Hydraulické kleště

Hydraulické kleště

 
Nestačíme se divit

Nestačíme se divit

 
Vyváděcí maska   brzy si ji vyzkoušíme

Vyváděcí maska brzy si ji vyzkoušíme

 
Honzík s Olegem členy sboru

Honzík s Olegem členy sboru

 
Ani Vláďa s Mírou si nenechali auto ujet

Ani Vláďa s Mírou si nenechali auto ujet

 
A po chvilce se přidávají další

A po chvilce se přidávají další

 
Anežka za řidičku

Anežka za řidičku

 
Vláďa

Vláďa

 
Pokračujeme ve výkladu

Pokračujeme ve výkladu

 
Jdeme zkoušet masku

Jdeme zkoušet masku

 
Janička

Janička

 
Luky

Luky

 
Pavlík

Pavlík

 
Ívy

Ívy

 
Vláďa ve svítící přilbě

Vláďa ve svítící přilbě

 
Druhý Pája

Druhý Pája

 
Anežka

Anežka

 
Zamyšlený Míra

Zamyšlený Míra

 
 
Vytvořeno 16.2.2011 22:05:16 | přečteno 1152x | Zuzana Kmochová