Příběhy bezpráví 2019

PB 2019

V pátek 8.listopadu se naši deváťáci zúčastnili jako tradičně projektu Příběhy bezpráví. Letošním tématem je, jak jinak 30 let po listopadu 1989, pád železné opony.

Žáci 9.ročníku se nejprve podívali na dokumentární film 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu. Projekce se s nimi zúčastnil i náš letošní host, salesiánský kněz Ladislav Heryán. Sám prožil na vlastní kůži, jaké "vymoženosti" mu poskytoval náš socialistický stát. A jelikož se nakonec rozhodl pro emigraci, tak vyprávěním svého životního příběhu pěkně navázal na právě promítnutý dokument.

Jak to vše zapůsobilo na žáky, jaký dojem na ně udělal film, co říkali na příběh našeho hosta, to je možné si přečíst v přiloženém souboru, v němž jsou uvedeny některé z více než padesáti bezprostředních reakcí dětí. A protože u nás Příběhy bezpráví opět po 10 letech natáčela Česká televize, můžete se na některé reakce dětí i podívat v krátké reportáži. Byla odvysílána ve čtvrtek 14.11. na Déčku v pořadu Zprávičky. 

A protože promítnutý film je opravdu povedený, je dobré se na něj podívat. Lze to zdarma online. Ne každý o něm možná ví a ne každý se dostal letos 17.listopadu na Kino Příběhů bezpráví na Jungmannově náměstí v Praze, kde byl film veřejnosti promítán.

ikona souboruPříběhy bezpráví 2019 postřehy žáků
Vytvořeno 24.11.2019 15:38:02 | přečteno 482x | Michael Jirsa