Klub na Šumavě

P1010019

Zářijový víkend klubu KLÍČ na Šumavě - Povydří

Klub KLÍČ na Šumavě 15. - 17. 9.

Na začátku nového školního roku 2006/07 se klub Klíč opět vydal na víkendový výlet do přírody.

Tentokrát se naším cílem stala Šumava, konkrétně nádherné Povydří a jeho okolí.

Jelikož hrozilo zhoršené počasí, nenesli jsme na zádech stany, ale měli jsme zamluvené chatky v kempu Annín nedaleko Sušice.

Ubytování bylo tedy velmi rychlé a mohli jsme hned připravovat táborák a buřtíky, na které jsme se po náročné cestě těšili. Obloha byla plná hvězd, Otava krásně šuměla a bylo nám moc hezky..

V sobotu jsme těžce, ale přesto, vstali v 7. 15 do krásného slunečného rána a hned jsme se začali na celodenní výlet těšit. Autobusem jsme jeli do Rokyty, kde jsme se zastavili v informačním centru, prohlédli expozici, zahřáli se horkou čokoládou z automatu a vydali se k Vchynicko-Tetovskému plavebnímu kanálu.

Dále jsme sestoupili na Antýgl a po proudu řeky Vydry jsme pokračovali známou turistickou trasou na Čeňkovu pilu. Na cestě jsme se občerstvili v Turnerově chatě, kde nám čekání zpříjemňovala roztomilá vydra, která zřejmě nevydržela v tak krásném dnu spát.

Cobydup jsme dorazili na Čeňkovu pilu (jsme už přece nějací turisté!) a nastalo rozhodování, zda budeme 4 hodiny čekat na autobus, nebo to zvládneme pěšky. Samozřejmě zvítězila varianta pokračovat pěšky. Nastalo trochu těžší stoupání, kilometry začaly být cítit, ale přesto jsme nevzdali (co už nám taky zbývalo?). Do Rejštejna jsme docela v pohodě došli a poslední etapa - výstup na bývalé hradiště ( a současnou kostnici) Mouřenec - byl vyvrcholením naší 20 kilometrové túry. Rychlý sešup k řece a do kempu Annín byl závěrečnou třešničkou našeho sobotního výletu. Lehký sport a večerní oheň nám byl ještě další příjemnou aktivitou.

V neděli ráno jsme vstali o něco později než předchozí den a vydali se „dobýt“ hrad Kašperk, vzdálený necelých 7 km - ale do kopce! Cesta krásnou přírodou i prohlídka hradu se nám moc líbila a cesta z kopce zpět byla velmi rychlá.

Odpoledne nám zbylo již jen sbalení věcí, uklizení chatek a čekala nás zpáteční cesta do Prahy. Do Radotína jsme dorazili téměř ve 21 h, utrmácení, ale spokojení. Počasí nám totiž do poslední chvíle přálo, a to je záruka úspěchu…

Fotky z akce naleznete zde.

Šumava - Annín

DSCN1539

DSCN1539

 
 
Vytvořeno 24.10.2006 11:24:21 | přečteno 3063x | Ilona Valešová