Ohlédnutí za orientačním během do Kosoře

P0105006

V sobotu 7. 10. 2006 jsme se opět po roce sešli na startu, tentokrát jubilejního, 5. ročníku Orientačního běhu dvojic.

Počasí se tvářilo dost vrtošivě. Od 7 hodin, kdy jsme trasu vytyčovali, se nad námi stahovala ponurá černá mračna, ale naše úsilí je zřejmě odradilo a nakonec se počasí slitovalo a vydrželo nepršet až do konce závodu.

Na startu u kina se sešlo 27 dvojic, někteří běželi i v trojici, takže konečný počet závodníků se ustálil na 60. V cíli pak na ně čekali jejich příznivci a méně sportovní členové rodiny.

Běžci byli tentokrát rozděleni do 2 kategorií - 1. - 3. třída a 4. - 5. třída, všechny dvojice hledaly rozstříhané pohádkové motivy a v cíli skládaly konečný obrázek.

Teprve odevzdáním nalepeného obrázku se dvojici stopl výsledný čas. Za 1 chybějící dílek se přičítalo 5 trestných minut. Chyběl pouze jedné dvojici a 1 dvojice z vlastní iniciativy sbírala z obálek obou kategorií. Měla pak „pěkný“ problém obrázek složit.

V 1. kategorii zvítězil Jan Charvát s tatínkem časem 26 minut, 2. místo obsadila Kačka Šimková s tatínkem - čas 28 minut a 3. místo získala Vendulka Vošmiková s maminkou časem 30 minut.

Ve 2. kategorii zvítězil Michal Pivoňka časem 27 minut ( o 1 min. horší než vítěz mladší kategorie!), 2. místo obsadil Tomáš Styblík a o 3. místo se rozdělili se stejným časem Aneta Juránková a Jan Sedlák - rozdělili se i o cenu.

Všichni závodníci, kteří proběhli cílem a odevzdali svůj obrázek, si dopřáli zasloužené občerstvení v místní hospůdce U Sv. Anny a po vyhlášení vítězů se nám ani nechtělo rozcházet. Ale déšť se schyloval…

Atmosféra běhu byla opravdu velmi příjemná a já doufám, že se příští rok opět sejdeme na startu 6. ročníku.

Fotky z akce naleznete zde.

Vytvořeno 23.10.2006 12:11:01 | přečteno 3298x | Ilona Valešová