Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Prahu 16


Vážení rodiče,


naše škola je zapojena do projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Prahu 16. Hlavní cílem projektu je vzájemná spolupráci aktérů, kteří se účastní vzdělávacího procesu nebo ho nepřímo ovlivňují. Projekt se z velké části zaměřuje na rodiče a děti. Pravidelně pořádáme workshopy a semináře pro rodiče, které jsou hrazeny z projektu a tedy pro účastníky zdarma!

Jako příklad můžeme uvést velice úspěšný online seminář na téma Školní připravenost a zralost, kde se rodiče předškoláčků potkali se zástupci Pegagogicko -psychologické poradny pro Prahu 5 a velice podrobně se seznámili s tím, jaké schopnosti a dovednosti by děti měly mít před nástupem do školy a jak je možné děti v tomto směru rozvíjet. Účastníci semináře navíc obdrželi seznam doporučených rozvojových her pro děti předškolního věku a prvního stupně ZŠ. Pro inspiraci zasíláme prezentaci i seznam pomůcek v příloze.

Jaké akce pro Vás MAP Praha 16 připravuje pro první pololetí školního roku 2021/2022?

  • 26.10.2021 - On-lien workshop pro rodiče - Jak vychovat dítě se zdravým sebevědomím a sebeúctou? - Ukážeme vám, čím můžete aktivně rozvíjet sebevědomí a sebeúctu vašich dětí. Naučíme se, jak zdravá sebeúcta souvisí se schopností zvládat zodpovědně svůj život.
  • 11/2021 - Opakování úspěšného on-line semináře Školní připravenost a zralost
  • 11/2021 - "Minikonference" na téma kariérního poradenství  (orientace na trhu práce, výběr střední školy...) pro žáky devátých tříd a jejich rodiče
  • 12/2021 - Interaktivní workshop pro rodiče a děti - Učení hrou, kde si budete moci vyzkoušet různé výukové hry pro mladší i starší děti s podporou zkušených lektorů
Aktivity projektu můžete sledovat na FB stránce projektu: FB MAP II. Praha 16 nebo na webových stránkách: web MAP II. Praha 16.

Zveme Vás k účasti na akcích projektu a sledování našich aktivit. Pokud máte zájem o zasílání pozvánek na připravované akce, vyplňte prosím následující registrační formulář:
Registrační formulář

S přátelským pozdravem za realizační tým MAP II. Praha 16

Iva Houserová

Koordinátorka spolupráce/implementace

MAP II. Praha 16

tel: 775 233 117

image.png
Vytvořeno 29.9.2021 9:28:40 | přečteno 604x | Jaroslav Jurásek