Bazén

V poslední době mě oslovilo několik rodičů, které zajímalo, co bude s bazénem družiny.

Mnozí rodiče a většina dětí si nemohla nevšimnout, jaký je stav bazénu, který využívaly v letních měsících děti, navštěvující družinu. Je to již čtvrtý bazén, o který pravděpodobně škola přijde.

První dva samonosné bazény nám v roce 2002 zničila povodeň. V září jsme díky rodičům vybrali finanční hotovost a na jaře následujícího roku koupili bazén od firmy Mountfield. Koupání a dovádění v novém bazénu netrvalo dlouho, na podzim byl bazén zničen během podzimních prázdnin vandaly. Nikdo nedokázal pochopit, proč kdosi z návštěvníků školní zahrady toto udělal. Nedovedli jsme si pobyt na zahradě, hlavně v letních měsících, kdy se nedá v budově družiny horkem vydržet, bez bazénu představit. Tak následovala vánoční aukce, kde částka na další bazén byla opět za účasti a s přispěním rodičů vybrána. Zbytek korun přidala škola, ze svého rozpočtu. Pomohl nám i místní úřad, který zajistil a uhradil výkopové práce na další bazén. Ten byl postaven v květnu 2006. Bohužel letos se na něm podepsalo opět řádění vandalů. A co bude dál?

Po dohodě s vedením školy, byli pozváni technici od Mountfielda a řešilo se, jaké jsou reálné možnosti na záchranu bazénu. Každému musí být jasné, že máme pouze dvě možnosti. Buď necháme opravit poškozený bazén, nebo koupíme nový. Rozhodnutí však není vůbec jednoduché a ovlivňuje ho několik faktorů. První z nich je cena za opravu, či nový bazén, která se pohybuje od 12. do 16. tisíc. Dalším faktorem je záměr úřadu s návrhem na další úpravy školní zahrady, kde bude výhledově vybudováno další hřiště a je v plánu i zázemí pro družinu. Tak zatím zůstává řešení bazénu otevřené. Dál vás budu prostřednictvím našich webových stránek informovat, jak budeme vzniklou situaci řešit.

Pro úplnost přikládám několik fotografií, které nepotřebují komentář.

 
Vytvořeno 21.4.2010 6:06:15 | přečteno 3010x | Ivana Kubicová