Mořský svět

A jsme tady

Výlet do mořského světa, za krásami hlubin a živočichů, kteří žíjí daleko od nás.

V pondělí 26.října jsme se vydali s 29 dětmi ze školní družiny do Mořského světa v Praze Holešovicích. Odjížděli jsme po obědě okolo půl jedné. Cesta proběhla bez problémů, děti pod dojmem očekávání věcí příštích zapomněly zlobit. Z Radotína jsme jeli vlakem na Hlavní nádraží, odkud jsme metrem pokračovali na Nádraží Holešovice. Pak jsme pěšky za krásného počasí došli na místo určení.

Po zaplacení vstupného se nás ujal průvodce, který svým výkladem při prohlídce přízemní expozice, dokázal děti plně zaujmout. Říkali jsme si, že by nebylo špatné, kdyby všichni naši učitelé dokázali svojí výukou děti takto zaujmout. Expozice v prvním patře jsme si již s dětmi prohlíželi sami. Dětem, i nám dospělým, se tajil dech při pohledu na rozmanitost a krásy světa, který se skrývá pod hladinou moří a oceánů.

Při zpáteční cestě, kterou jsme zvolili jinou cestou než směrem tam, jsme zjišťovali, co si děti z návštěvy světa ryb a mořských živočichů, zapamatovaly. Byly jsme velmi příjemně překvapeny. Děti na naše sebezáludnější dotazy odpovídaly velmi pohotově a správně. Do Radotína jsme dorazili plni dojmů a zážitků po čtvrté hodině odpolední. Z naší vlastní zkušenosti můžeme doporučit při prohlídce Mořského světa využít služeb průvodce. Pro děti se stane návštěva mnohem přitažlivější a zajímavější.

Jana a Anička


Mořský svět

Rychle, ať nám to neujede

Rychle, ať nám to neujede

 
Čekáme na autobus

Čekáme na autobus

 
A jsme tady

A jsme tady

 
Jdeme na ty ryby

Jdeme na ty ryby

 
Pánská jízda

Pánská jízda

 
Partička z 2.B

Partička z 2.B

 
Už chceme vidět žraloka

Už chceme vidět žraloka

 
 
Vytvořeno 3.11.2009 20:38:54 | přečteno 2024x | Ivana Kubicová