Průběh prodejní výstavy

Hrneček, nebo obrázek

Vánoční prodejní výstava dětských prací proběhla v úterý 15. prosince ve školní družině. O návštěvníky nebyla nouze a tak všichni, kteří se na akci podíleli měli velikou radost.

Každým rokem v čase vánočním mají všichni dospělí mnoho starostí a práce. Děti se těší co najdou pod stromečkem a hlavně je čekají zimní prázdniny. I ve škole máme akce, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Když jsem dětem o svém plánu řekla, byly nadšené a zapálené do vyrábění a tvoření, aby se naše výstava všem líbila.

Jak to vypadalo v družině měsíc před výstavou? Každá třída si vymyslela, čím přispěje a co bude vyrábět. Nebylo to jednoduché, protože co človíček, to názor a tak o konečném výrobku rozhodly asistentky, nebo vychovatelky. Následovala schůzka, kde se domluvilo, kdo a jaký zajistí, nebo nakoupí materiál. A mohlo se začít tvořit. Děti byly do vyrábění zapálené a nadšení nebralo konce. Každou volnou chvilku se tvořilo a doufali jsme, že vše zvládneme. Čas byl náš nepřítel. Vyráběly i děti v kroužku Šikula, hlavně ty větší. Svými výrobky přispěli i dospělí, obrázky s letadly měly největší úspěch a byly hned prodány. Všechny výrobky prošly kontrolou a postupně se hromadily na mém stole.

V úterý odpoledne jsme vše přesunuli do třídy a začalo malé " Škatulata hejbejte se". Kdo měl volné ruce, byl vítán a hned zaměstnán. Obavy z malé návštěvnosti nás opustily, když první zájemci dorazili hodinu před otevřením. A pak to ve třídě vypadalo jako v mraveništi. Většina zájemců šla najisto za svým cílem, ostatní pečlivě vybírali. Vzhledem k tomu, že se nemohli všichni rodiče zúčastnit v tento den, pokračovala výstava i ve středu a ve čtvrtek.

Tak na konci týdne jsme díky všem, kteří si vybrali na naší prodejní výstavě dospěli k neuvěřitelné částce 15.192,- Kč. A protože největší zásluhu na všem měly děti, chtěla jsem, aby co nejdříve měly také takovou radost, jako my dospělí. Hned v pátek ráno jsem objednala dvě velké stavebnice Kapla, které jsou v družině nejvíce oblíbené. Osobně nám je v pondělí přivezl majitel obchodu, kde byly objednány, když slyšel, jak si děti na stavebnice vydělaly. Po obědě se radovaly i děti, rozzářené oči a úsměvy na tvářích hovořily za všechno. A co víc si my dospělí můžeme přát, když vidíme dětskou radost?

Na závěr bych ráda poděkovala všem asistentkám, vychovatelkám a učitelkám které se aktivně podílely na přípravách a průběhu výstavy a bez kterých by tato akce byla těžko realizovatelná. Můj dík patří všem rodičů, prarodičům a ostatním, kteří se zúčastnili naší prodejní výstavy. Všem přeji v dalším roce hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Prodejní výstava

Ještě poslední úpravy

Ještě poslední úpravy

 
Ozdobičky

Ozdobičky

 
Pletené oblečky na panenky

Pletené oblečky na panenky

 
Zvonkohry

Zvonkohry

 
Určitě si vyberu

Určitě si vyberu

 
Výstava je v plném proudu

Výstava je v plném proudu

 
A je můj

A je můj

 
Mám už vybráno

Mám už vybráno

 
Hrneček, nebo obrázek

Hrneček, nebo obrázek

 
Amálka vybírá s maminkou

Amálka vybírá s maminkou

 
Lukášek už našel také svůj hrneček

Lukášek už našel také svůj hrneček

 
Valinka už drží svůj úlovek

Valinka už drží svůj úlovek

 
Část realizační skupiny a nová stavebnice Kapla

Část realizační skupiny a nová stavebnice Kapla

 
 
Vytvořeno 3.1.2010 19:11:02 | přečteno 2177x | Ivana Kubicová