Průběh vánočního jarmarku

Vrátili jsme se ještě pro jeden věneček

Co všechno je potřeba udělat a zařídit, aby se vše povedlo.

Nejdůležitější je nápad, týmová práce a šikovné ruce dětí, které se na této akci nejvíce podílely. V neposlední řadě zájem a ochota rodičů zastavit se v každoročním předvánočním shonu a podívat se, co jsme vymysleli a společně vyrobili.

Tento rok jsme začali už na začátku listopadu, abychom měli dostatek času a klid na tvoření. Tak postupně ve všech třídách vznikaly krásné výtvory spojené s vánočním časem.

Pojďme se ohlédnout za všemi výrobky, které se na našem vánočním jarmarku objevily.

V bílé třídě pod vedením Kláry začaly jako první vznikat látkové věnce. Trpělivost dětí při jejich výrobě neznala konce.

Ve žluté třídě začaly děti s Petrou vyrábět krásné obrázky ze špachtlí, na které lepily ubrousky s dětskými motivy. Výsledek jejich práce byl překvapující a obrázky se v mžiku prodaly.

V zelené třídě děti společně s Aničkou vyrobili svícínky z barevného papíru. 

Na kroužku Šikula všechny děti pod vedením Ivany vytvořily vánoční zvonkohry z přírodnin. Bylo jich bezmála 50 kusů. Každý zvoneček měl své jedinečné kouzlo a během dvou prodejních dnů byly rozebrány.

V červené třídě Štěpánka s dětmi vyráběla ze zbytků látek ozdoby na stromeček - malé a velké artyčoky, které se moc líbily.

V modré třídě se některé děti poprvé setkaly s Fimo hmotou, ze které podle své vlastní fatazie vyrobily korálky. Ve finále z nich vznikly pestrobarevné náramky.

V růžové třídě vznikaly pod rukama dětí a pod dohledem Magdy vánoční svícny různých barev. Děti k jejich výrobě použily převážně sušené pomeranče, oříšky a skořici.

Když jsme ukončily všechny práce bylo potřeba připravit třídu, všechny výrobky vystavit, domluvit se na prodejních cenách a jarmark mohl v klidu začít. Termín jsme naplánovali na první prosincové pondělí a úterý.

První den se už před zahájením, které bylo ve 14.00 hodin, začali objevovat první zájemci. Některé děti si vystavené výrobky zamluvily a čekaly na své rodiče. Postupně se objevovali další nakupující i se svými dětmi a nakupovali vše, co se jim zalíbilo. Výrobky postupně mizely a na tvářích dětí byla vidět spokojenost. Není divu, vždyť za všechny prodané výrobky jsme celkem utržili 11.218,- Kč. A co si za ně pořídíme? To necháme na samotných dětech, ať si vyberou, co by chtěly za tuto částku koupit. Myslím si však, že si vyberou barevnou molitanovou stavebnici, která patří ve školní družině mezi favority. Nebojte, určitě vás budeme informovat, jak to vše dopadlo.

Děkuji všem tvořivým a šikovným dětem, rodičům, bez kterých bychom na tuto částku nedosáhli a na závěr i všem pedegogům ze školní družiny, kteří se na vánočním jarmarku podíleli.

Vánoční jarmark

Látkové artyčoky

Látkové artyčoky

 
V různých bárvách a velikostech

V různých bárvách a velikostech

 
Věnečky z textilu

Věnečky z textilu

 
....

....

 
....

....

 
....

....

 
S6007485

S6007485

 
Zvonkohry z přírodních materiálů

Zvonkohry z přírodních materiálů

 
A už se nakupuje

A už se nakupuje

 
Pepča s maminkou a babičkou

Pepča s maminkou a babičkou

 
Kryštof si jde pro svůj obrázek

Kryštof si jde pro svůj obrázek

 
Klárka si také vybrala

Klárka si také vybrala

 
Vrátili jsme se ještě pro jeden věneček

Vrátili jsme se ještě pro jeden věneček

 
 
Vytvořeno 5.1.2013 15:01:24 | přečteno 2140x | Ivana Kubicová