Vánoční výstava a stromeček plný dárků.

Výstava

Srdečně všechny zveme na VÁNOČNÍ VÝSTAVU do školní družiny.

Tato akce proběhne ve středu 23. 11. a ve čtvrtek 24. 11. v budově školní družiny v bílé třídě od 14.00 - do 17.00 hodin.

Součástí výstavy je VÁNOČNÍ STROM pro dětskou hematologii a onkologii v Motole. Až do 9. 12. můžete přispět dárkem, který může dětem udělat radost.


Vážení a milí rodiče,

    jménem realizačního týmu “Dárkové sbírky pro dětskou onkologii FN Motol” bychom vás rády požádaly o několik minut Vašeho času. Tento čas věnujte, prosím, přečtení následujícího dopisu.

 

Před čtyřmi lety vyšel z řad našich zaměstnanců nápad oslovit dětské onkologické oddělení FN Motol a z výtěžku Vánoční prodejní výstavy, která probíhá každoročně v prostorách školní družiny, věnovat část na nákup drobných dárků a hraček pro děti dlouhodobě hospitalizované na výše zmíněném oddělení. Nápad se podařilo zrealizovat a byl vedením onkologie s velkou vděčností přijat.

Proto jsme se letos rozhodly již poněkolikáté tuto akci zopakovat. 

Rády bychom alespoň nepatrně drobnými dárky zakoupenými z části výtěžku letošní Vánoční prodejní výstavy pomohly zpříjemnit hospitalizaci dětem, které v nemocnici tráví mnohdy dlouhé měsíce. 

S laskavým souhlasem vedení školy si Vás tedy v souvislosti s touto akcí dovolujeme požádat o spolupráci. Ta spočívá v nákupu drobností, které by děti v nemocnici dostaly a byly by “jenom jejich”. Společně s nimi by pak odcházely i domů.

Na oddělení jsou hospitalizovány děti od narození do 19 let věku. Není tedy úplně jednoduché správně a vhodně takové dárky vybrat. Proto jsme se zástupcem onkologického oddělení s panem Pavlíkem, vypracovali následující seznam. Děti by pro zkrácení dlouhé doby léčebného procesu uvítaly: chrastítka, kousátka, leporela, kostky, skládačky, puzzle, stolní hry, společenské hry, stavebnice, mozaiky, hlavolamy, magnetické hry, modelovací hmotu s příslušenstvím, autíčka, panenky, figurky zvířátka, dřevěné stavebnice, korálky s příslušenstvím, gumičky na pletení náramků, pastelky, rébusy, pexesa, kvarteta, antistresové omalovánky a plastová hra Popit, knihy, CD, DVD….. předplatné dětských časopisů. Ale i knihy a časopisy pro rodiče, kteří jsou po celou dobu léčby dětí v jejich blízkosti.

Pokud byste věnovali například hru na PC, budou na oddělení vděčni. 

Rozhodnete-li se připojit  k plánované akci a jakékoliv dárky dětem zakoupit, můžete je v období od 23.listopadu do 9. prosince předat pedagogickým pracovníkům školní družiny a to od pondělí do pátku v čase 14.00 do 17.00 hodin.

Následně  budou všechny hračky a materiál na pracovní a výtvarné činnosti předány zástupci dětského onkologického oddělení panu Pavlíkovi.

     Děkujeme za Váš čas a vstřícnost a zároveň Vám všem srdečně přejeme poklidně strávený předvánoční čas a krásné vánoční svátky.

 

Kolektiv vychovatelek školní družiny
Vytvořeno 18.11.2022 15:01:05 | přečteno 571x | Ivana Kubicová