Voňavé odpoledne v Šestajovicích

Vždy s úsměvem

Jak jsme si užili tvořivé odpoledne ve svíčkárně.

Od rána bylo jasné, že dnes sluníčko svítit opravdu nebude, ale dětem, které se přihlásily na odpolední výlet do Šestajovic to vůbec nevadilo. Po oběde nás před budovou školní družiny čekal krásný autobus, který nás dopravil na místo. Cestou jsme všichni přemýšleli, co všechno ve svíčkárně zažijeme a hlavně, co si nakoupíme v podnikové prodejně za penízky, které jsme dostali od rodičů.

Když jsme dorazili na místo, začalo pršet a tak jsme byli rádi, že můžeme do budovy, kde nás přivítala majitelka firmy Rodas paní Netíková. A tak začalo naše vyrábění. Část dětí si podle vlastní fantazie barvila připravené svíčky v rozehřátém voňavém parafínu, další skupinka nalévala parafín do připravených skořápek od vlašských ořechů, kterých jsme přivezli opravdu velké množství. Třetí skupinka si do sáčků nasypávala koupelovou sůl krásné zelené barvy s vůní jehličí. Na závěr jsme si všichni obarvené svíčky dozdobili zeleným parafínem a pak už jsme si všechny dárečky, krásně zabalené do celofánu ukládali do svých batůžků.

Z malé dílničky jsem se přesunuli do výroby, kde jsme na vlastni oči viděli stroje, které lisovaly, barvily a tvarovaly svíčky. V poslední části firmy jsme se mohli podívat na nový stroj, který vyráběl hřbitovní svíčky. Nemohli jsme se vynadívat, jak rychle stroj svíčky vyráběl, ale vidina nákupu nás posunula do podnikové prodejny.

Vůně nás ochromila hned po vstupu do příjemného krámečku, plného krásných barevných svíček. To byla pastva pro naše oči a také vítr pro peněženky. Všichni jsme se snažili koupit voňavé dárečky a koupelovou sůl, za velmi příjemné ceny. Kdo si zapomněl peníze doma, toho jsem zachránila malou půjčkou, aby jim nebylo líto, že odjíždějí z velmi zajímavé exkurze s prázdnou.

Farmu, která je součástí svíčkárny jsme museli projít v rychlosti, protože venku lilo jako z konve. Ale vzhledem k tomu, že jsme pro zvířátka přivezli sušené pečivo, zážitek byl veliký. Oslík, kozel i ovečky nám jedli z ruky a to byla velká událost pro všechny přítomné děti. Ještě na zpáteční cestě jsme si o zvířátkách, které jsme na farmě viděli, povídali s velkým zaujetím. Výlet se nám moc líbil, snad se na jaře zase někam podíváme.

Voňavé odpoledne v Šestajovicích

Vždy s úsměvem

Vždy s úsměvem

 
Balíme sůl do koupele

Balíme sůl do koupele

 
Svíčky s oříšků

Svíčky s oříšků

 
Barevné variace

Barevné variace

 
Tvoříme

Tvoříme

 
To chce zelenou barvu

To chce zelenou barvu

 
Výměna skupin

Výměna skupin

 
Pečlivě vybíráme barvy

Pečlivě vybíráme barvy

 
Naléváme

Naléváme

 
Stále naléváme

Stále naléváme

 
Namáčíme

Namáčíme

 
Voňavý balíček pro Anetku

Voňavý balíček pro Anetku

 
 
Vytvořeno 3.1.2012 19:08:35 | přečteno 1690x | Ivana Kubicová