Místo, které bych mohl mít rád

místo

Kde takové místo leží? Je jich mnoho a každý je máme jinde. My se snažíme, abyste mezi taková místa zařadili i toto. Leží kousek od soutoku Berounky a Vltavy, a přestože se jedná o školu, bývá tam pěkně...

U příležitosti dne otevřených dveří v dubnu 2009 jsme slavnostně pokřtili knížku o nás, která nese název: Místo, které bych mohl mít rád. Knížka provází šestileté dítě naší školou a představuje mu poutavou formou to podstatné, co naše škola může rodičům a jejich dětem nabídnout. Knížka ovšem nevypráví pouze o škole, ale v dalších rovinách i o našich hodnotách, očekáváních a o nás samotných.

V souvislosti s výše uvedeným nabízím několik otázek pro rodiče k zamyšlení: Co od MÉ školy očekávám? Co já jí mohu nabídnout? Vím, jak má vypadat MŮJ učitel? Řekl jsem mu to někdy? Dokážu se na školu dívat i jinak než prizmatem mé zkušeností z vlastní školní docházky? Rozumím didaktice? Důvěřuji škole? Vybral jsem si ji zodpovědně? Na kterém místě mé hodnotové škály je vzdělání? Odpovídá toto mému jednání? Jak významné je základní vzdělání ve vztahu k ostatním stupňům vzdělávání? Chodím k volbám? A podle čeho volím? Jdu svému dítěti příkladem? Jednám tak, jak bych chtěl, aby ono jednalo? Kolik času denně se svému dítěti věnuji? Počítám to na minuty nebo na hodiny? O co (z mé osobnosti) se může mé dítě opřít? Jaké jsou tři nejdůležitější potřeby mého dítěte? A může takto malé dítě létat do školy letadlem? A samo?

Těm, kteří se cítí osloveni, nabízím kátké ikona souborupočtení.

Vytvořeno 24.5.2009 10:43:08 | přečteno 8148x | ibustova