Turisticko-přírodovědná výprava druhých tříd

DSC03301

2.A,B,C,D

Turisticko-přírodovědná výprava druhých tříd

Ve středu 21. září jsme se všechny druhé třídy vypravily do Chuchelského háje. Chtěli jsme se navzájem více poznat, pozorovat podzimní přírodu a trochu si zasportovat.

Děti z 2.A a 2.B se se svými paní učitelkami vydaly vlakem do Velké Chuchle a pak se plni elánu pustily do zdolávání prudkého stoupání lesní cestou. Třídy 2.C a 2.D nastoupily do autobusu, který je dovezl do Malé Chuchle. Odtud pokračovaly po naučné stezce. Cílem obou skupin byla lesní ZOO v Chuchelském háji. Cestou jsme pozorovali a poznávali stromy a keře, jejich plody a šišky. Pomáhaly nám při tom i informační tabule s obrázky zvířat, stromů a květin, které se v této lokalitě vyskytují.

Po zdolání stoupání nám všem vyhládlo, a proto jsme vybalili své zásoby a posilnili se na další cestu. Na kopci nás čekala ještě pěkná podívaná na lesní zvířata v malé ZOO. Pozorovali jsme stádo daňků, muflonů, jelena s laněmi. Liška, mývalové,psík mývalový a rys ostrovid o nás nejevili zájem, neboť si právě vychutnávali svačinu. Zato veverka se nám předvedla, jak je vytrvalá a mrštná. Také divočáci a kozy by se s námi rádi kamarádili.

A už dost vzdělávání! Ve škole jsou přece také přestávky. Takže hurá na prolézačky, houpačky a kolotoče! Ale i přestávka končí a my jsme se vydali dále. Po cestě jsme hráli „Břízu “, po jejímž vyhlášení bylo  naším úkolem se co nejrychleji schovat do konce odpočítávání a zůstat neviditelnými až do písknutí.

Došli jsme k velkému  hřišti s různými atrakcemi – největší zájem byl o „lanovku“. Kluci si zase rádi zahráli fotbal. Ozvalo se písknutí a čekaly nás dva úkoly.

První – měli jsme si utvořit  čtveřice tak, aby jejími členy byly děti z různých tříd (A, B, C, D) a poté jsme se vydali  do lesa na "lov  zvířat" (samozřejmě jen na obrázcích). Při tomto úkolu jsme si potrénovali paměť. Druhý úkol byl zábavný – "trojnohá chůze" , při které jsme museli zdolat úsek ve dvojicích se svázanýma nohama.

Nastal čas k odchodu, sbalili jsme si batůžky a vydali  se na zpáteční cestu. Vlak měl malé zpoždění. Do školy jsme se dostali  sice unaveni, ale plni zážitků.

Výprava 2. tříd

DSC03250

DSC03250

 
DSC03254

DSC03254

 
DSC03282

DSC03282

 
DSC03288

DSC03288

 
DSC03295

DSC03295

 
DSC03297

DSC03297

 
 
Vytvořeno 22.9.2016 12:55:57 | přečteno 488x | sbarakova