Některé absolventské práce

abs. práce

Ve dnech 29. ledna - 9. února v naší škole probíhaly obhajoby absolventských prací žáků devátých ročníků.

Obhajob se zůčastnilo 75 žáků ze tří tříd. Probíhaly před tříčlennou komisí podle předem uveřejněných pravidel pro absolventské práce. Komise hodnotila na základě daných kritérií a až na opravdové výjimky všichni žáci uspěli. Nejen některé slabší výkony nás učitele ale upozornily, že je do budoucna žádoucí klást při výuce důraz na rozvoj komunikativních dovedností a s ohledem na toto zjištění zařazovat do hodin odpovídající metody práce. S touto formou a s tímto výstupem (samostatná dlohodobá práce/projekt/výzkum, konzultace, obhajoba...) se budou naši dnešní absolventi setkávat na dalších školách či ve své profesi častěji, a proto se budeme snažit žáky včas učit, jak se na takovou práci systematicky připravit a jak správně postupovat, aby výsledkem byl "produkt", který žák se znalostí věci, s chutí a elegancí obhájí.

Úroveň prací byla velmi rozmanitá a žáci plně využili naši hodnotící škálu. K naší radosti jsme často byli svědky obhajob, které vedli žáci velmi zasvěceně. Některé práce pro lepší názornost se souhlasem žáků uveřejňujeme.

Na konec školního roku připravujeme slavnostní předání osvědčení o absolvování školy. Toto setkání bude určeno nejen žákům, ale především jejich rodičům.

Některé z prací (postupně budeme doplňovat):

ikona souboruMíša Benešová: Mumifikace

ikona souboruJiří Feifer: Sluneční soustava

ikona souboruDavid Oppl: Filozofie jazyka v praxi ikona souboru( verze pdf)

ikona souboruEliška Rysková: Dějiny hraček

ikona souboruDominik Sika: Andrzej Sapkowski

ikona souboruVeronika Petrásková: Islám

ikona souboruJakub Hoffmann: Tolkien

ikona souboruBeata Hechtová: Paranormální jevy

Vytvořeno 19.2.2007 21:00:19 - aktualizováno 26.2.2007 21:06:10 | přečteno 3112x | Roman Král