Astronomická olympiáda

Prosinec 2010

Tak máme čerstvě za sebou po dlouhých 372 letech opět jedno slunovratové měsíční zatmění (další připadne až na rok 2094), stejně tak je již minulostí školní kolo osmého ročníku Astronomické olympiády.

Jako každý rok je tato soutěž organizována na základních školách ve dvou kategoriích: GH (6. a 7. ročník) a EF (8. a 9. ročník). U nás ve škole si letos přišlo změřit své síly ve znalostech vesmíru celkem 10 žáků, pět a pět v každé kategorii. A vedli si opravdu znamenitě! Vždyť devět z nich se stalo úspěšnými řešiteli a postupují tedy do 2. kola.

Zadání úloh druhého (korespondenčního) kola obdrží účastníci na začátku ledna, kdy také proběhne v učebně fyziky slavnostní vyhlášení výsledků.

Všem olympionikům patří poděkování za účast, vítězům blahopřejeme, no a postupujícím - ať se jim stejně úspěšně daří i v další části soutěže.

A nezapomněli jsme na něco? No jistě. Na takovou "drobnost"....

Vítězem obou kategorií se stala Kateřina!

Mezi mladšími Volčeková ze 7. B,

mezi staršími pak Vitoušová, z 9. A.

P.S. Kde jste byli, kluci? Z deseti účastníků byl mezi dívkami jediný statečný - Ondra Janík ze 6.A. A nevedl si vůbec špatně, patří mu stříbrná pozice. Ale více už se můžete dočíst ve výsledkové listině.

ikona souboruAstro výsledky 2010

Vytvořeno 22.12.2010 14:51:09 | přečteno 1655x | Michael Jirsa