Pěkné úspěchy našich žáků v obvodních kolech matematických soutěží

matematická olympiáda obr

Že je matematika všeobecně málo oblíbený předmět? Možná. Následující řádky však svědčí o tom, že aspoň pro některé naše žáky je počítání a matematické přemýšlení zábavou. Jak jinak si lze vysvětlit, že máme opět několik úspěšných řešitelů obvodních kol?

V jarních měsících jsme měli želízka v ohni v obvodních kolech těchto soutěží: matematické olympiády 6. ročníku, Pythagoriády 6. až 8. ročníku a soutěže družstev ve finanční gramotnosti žáků II. stupně ZŠ.

Finanční gramotnost

Zde nás reprezentovalo družstvo složené ze tří nejúspěšnějších řešitelů školního kola. Byla to Anna Faltysová (vítězka školního kola), Pavel Koukal (2. ve školním kole) a Pavla Hanousková (3. ve školním kole). I když se tomuto týmu nepodařilo proklouznout do kýženého krajského kola, patří těmto třem "finančníkům" poděkování za pěknou reprezentaci školy, neboť v celé Praze 5 jim patří bronzová příčka !

Pythagoriáda

Zde se titulem "úspěšný řešitel obvodního kola" může chlubit: Ondřej Peller ze 6.B a Anna Marie Žembová z 8.B. Blahopřejeme !

A to ještě o jediný bodík uniklo stejné ohodnocení Janu Charvátovi ze 7.B a Leontýně Varvařovské z 8.B. Škoda, ale i tak se i jejich přispěním ví, že v Radotíně se najdou matematicky velmi zdatní jedinci.

Matematická olympiáda

A to nejlepší nakonec. Aby se mezi nejúspěšnější řešitele obvodního kola této nejnáročnější matematické soutěže dostal někdo ze základních škol, to se povede opravdu jen málokomu. Každý rok je ve výsledkové listině vidět naprosto zřetelná převaha žáků víceletých gymnázií, především matematicky specializovaného G.CH. Dopplera. Ani letošní rok nebyl výjimkou. A kdo myslíte, že se jako jediný ze základních škol dokázal dostat mezi 16 úspěšných řešitelů? No přesněji - byli to dva: Jakub Rakovič ze 6.A a Kristýna Šturmová ze 6.B ! Blahopřejeme !

Především Jakubův výsledek by se dal zařadit do kategorie famózních, neboť dělit se v obvodním kole matematické olympiády o 2. místo se ziskem 16 z 18 možných bodů, před tím nelze než smeknout...

Nakonec z přiložených výsledkových listin si můžete udělat obrázek každý sám. Škoda jen, že kategorie MO Z6 nemá krajské kolo. Ani v něm by totiž Jakub Rakovič jistě nebyl bez šancí na úspěch..

ikona souboruPythagoriáda OK 2011 ikona souboruMO Z6 OK 2011

Vytvořeno 12.4.2011 17:48:50 | přečteno 1829x | Michael Jirsa