Soutěž v informatice

Memorable trees

Také v tomto školním roce pořádal dětský dům dětí a mládeže soutěž „Předveď, co umíš na PC“.

Tuto soutěž jsme začali školním kolem v naší škole, pojali jsme to spíše volně a zábavnou formou. A podle úrovně schopností práce s počítačem, poté vybral náš pan učitel ty nejlepší z nás, kteří v každém z programů vynikají v něčem nad ostatními:

V programu Microsoft Word se nejvíce orientoval Jan Forchheim

S funkcemi a tabulkami v programu Microsoft Excel se nejlépe vypořádal František Svatoš

a s různými animacemi, obrázky a texty si nejvíce rozuměla Katka Vitoušová.

Doplnili nás kluci z nižších ročníků Štěpán Rakovič a Vašek Švagr, kteří se dobře orientují v malování na počítači. A tato vybraná skupina „počítačových odborníků“, se mohla zúčastnit už obvodního kola a hrát o pěkné ceny. Na soutěž jeli všichni dobře naladění s touhou zúčastnit se, ale ještě větší touhou vyhrát. Doprovázela nás paní učitelka Valešová, která nám byla dobrou průvodkyní, a jako vždy skvělou podporou. Přijeli jsme do budovy školy na Barrandově, ve které se obvodní kole soutěže odehrávalo.

Jako první jsme byli zapsáni pořadatelkou soutěže na seznam soutěžících, a poté jsme se odebrali do školního kinosálu, kde nám byly sděleny bližší informace k průběhu soutěže. Každý z nás dostal zadání, podle kategorie, ve které soutěžil a po nastudování zadání úkolu, se všichni soutěžící odebrali do počítačových učeben. Konkurence, byla velká soutěžili zde nejen žáci základních škol, ale i gymnázií. Když jsme pak všichni zapnuli své počítače, už jsme chtěli rychle začít pracovat, abychom svůj úkol stihli dokončit v časovém limitu jedné a půl hodiny.

Každý se do svého úkolu pustil s chutí a pečlivě na něm pracoval. Většinu z nás asi poháněla hlavně touha získat jednu ze tří cen, které čekaly na první tři výherce. Ten nejlepší z nejlepších se mohl těšit na velkou sportovní tašku, druhý nejlepší soutěžící se mohl těšit na flashdisk, a třetí „bronzová“ medailová pozice by byla oceněna termohrnkem.

Všichni jsme své úkoly vypracovali, jak nejlépe jsme dovedli a využili jsme všech znalostí, které nám byly předány naším skvělým panem učitelem.

Většina z nás odjížděla s velmi dobrým pocitem, a všichni jsme se těšili druhý den do školy na vyhodnocení.

A nakonec jsme dokázali, že náš pan učitel nás toho opravdu hodně naučil, ale že i my dokážeme někdy dávat pozor a něco pochytit.

Všichni jsme se dopadli velmi dobře:

Jan Forchheim se se svými znalostmi umístil na 4.místě

Katka Vitoušová se svou prezentací získala 3.místo

A nejlepší z nás František Svatoš vyhrál 1. místo v kategorii tabulkový procesor

A naši mladší spolužáci byly také úspěšní, ale o něco méně, oba obsadili shodně 11. místo.

Katka Vitoušová

PC 2011

Předveď, co umíš na PC 2011
OK  počítačová soutěž 2011 007 jpg

OK počítačová soutěž 2011 007 jpg

 
OK  počítačová soutěž 2011 004 jpg

OK počítačová soutěž 2011 004 jpg

 
OK  počítačová soutěž 2011 006 jpg

OK počítačová soutěž 2011 006 jpg

 
OK  počítačová soutěž 2011 008 jpg

OK počítačová soutěž 2011 008 jpg

 
 
Vytvořeno 9.3.2011 14:08:21 - aktualizováno 31.3.2011 15:21:32 | přečteno 1920x | Jaroslav Jurásek