Vítěz Archimediády - fyzikální olympiády kategorie G

Vítěz FO kategorie G

Dalším z mnoha úspěchů v soutěžích je pro Honzu Charváta ze 7.B triumf ve fyzikální olympiádě v kategorii G, tzv. Archimediádě.

Tato soutěž je určena pro žáky 7. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Musím přiznat, že již několik let se úspěšným řešitelem na naší škole nikdo nestal. Proto je letošní rok milým potěšením, navíc výkon vítěze Honzy Charváta je doslova famózní. Nejenže splnil podmínky pro získání titulu "úspěšný řešitel školního kola", ale všechny úlohy včetně té praktické vyřešil s neuvěřitelnou precizností a bez jediné chybičky!

Jen je veliká škoda, že se na celé Praze 5 nenašla jediná škola, která by vyslala do obvodního kola své úspěšné řešitele, tudíž náš vítěz nemohl poměřit své schopnosti s jinými v rámci celého obvodu. Tak snad příští rok v kategorii F. To však už Honza bude reprezentovat jinou školu, neboť úspěšně splnil požadavky přijímacího řízení a od září tedy nastupuje na šestileté gymnázium.

Honzovi patří velký dík za všechny reprezentace naší školy (a že jich bylo - především těch sportovních!) a přání, aby se mu i v jeho dalším působišti dařilo.

Vytvořeno 2.6.2011 22:26:58 | přečteno 1573x | Michael Jirsa