Radotínští žáci opět na předních místech v matematických soutěžích !

matematická olympiáda obr

V průběhu ledna se konala obvodní kola dvou tradičních matematických soutěží. V Pythagoriádě své síly poměřili úspěšní řešitelé školních kol 6., 7. a 8. ročníku, v prestižní Matematické olympiádě jsme měli několik reprezentantů z 5. ročníku.  A je velmi milým potěšením možnost konstatovat, že jako v minulém roce se i letos objevili naši mezi těmi nejlepšími.

Famózního úspěchu dosáhla Kristýna Šturmová, která ve své kategorii Pythagoriády zvítězila. O tomto úspěchu už zde bylo psáno, stejně tak jako o Ondřeji Pellerovi, který ve stejné kategorii se stal úspěšným řešitelem. Tento titul jen o kousíček utekl třetí naší reprezentantce ze 7. ročníku, Petře Vaňkové.

V kategorii 6. ročníku jsme měli hned čtyři želízka v ohni - Veroniku Vrzalovou, Marka Styblíka, Jolanu Šádkovou a Aničku Bui. První tři jmenovaní se stali úspěšnými řešiteli obvodního kola, přičemž Veronice chybělo ke stupňům vítězů opravdu malinko a Anička zůstala za branou úspěšných řešitelů také jen krůček.

Mezi osmáky to měl náš zástupce Tomáš Fiala náročné. Úlohy v této kategorii bylo totiž tak těžké, že žádný z účastníků nedosáhl potřebného počtu 9 bodů pro zisk titulu "úspěšný řešitel". Pro Tomáše je i tak účast v obvodním kole jistě dobrou zkušeností.

No a co naši nejmladší, naši páťáci ? Jejich obvodní kolo Pythagoriády se bude teprve konat (v březnu), ale olympiádu mají už za sebou. A ve výsledkové listině obvodního kola se to radotínskými jen hemží ! Vévodí jim celkově stříbrná Kateřina Linhartová, která tak pěkně navázala na loňské vítězství dnes již gymnazisty Lukáše Radovanského. Dalších pěkných umístění dosáhli Adam Štěpánek, Julie Kadlecová a Veronika Vaňová, kteří se zároveň stali úspěšnými řešiteli obvodního kola. No a ani Patricie Macková, Eva Przyczková a Natálie Makovičková na dalších místech rozhodně nezklamaly a daly spolu s ostatními všem najevo, že v Radotíně máme v 5. ročníku spoustu šikovných matematiků. Vždyť téměř čtvrtinu účastníků obvodního kola kategorie Z5 tvořili právě žáci od nás z Radotína !

Všem našim zástupcům ve všech kategoriích děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim i do dalších let hodně pěkných zážitků při řešení matematických úloh.

 ikona souboruVýsledky OK Pythagoriády ZŠ 6 8 tř 2012  ikona souboruVýsledky obvodního kola MO Z5 2012

Vytvořeno 3.2.2012 21:30:59 | přečteno 1443x | Michael Jirsa