Logická olympiáda, orientační běh bankou a piškworky

Piškworky Na Zatlance 4

Blíží se Vánoce a nejedno dítě (i dospělý) se těší na okamžik, kdy si bude moci rozbalit nějaký dárek. Mezi nejvzácnější dárky, které se ale nedají v žádném hypermarketu ani na internetu koupit, patří chvíle, kdy nás někdo za něco pochválí. Jsem opravdu rád, že právě to můžu na těchto stránkách udělat.

Tak hezky popořádku. V prvním říjnovém týdnu se konalo úvodní kolo tradiční celorepublikové soutěže Logická olympiáda. V kategorii A (1. stupeň ZŠ) prošli úspěšně základním kolem sourozenci Mervartovi, přičemž Zuzka byla dokonce nejlepší z celé Prahy! Spolu s Lukášem se tak probojovali do krajského kola, v němž se sice na stupně vítězů nedostali, ale přesto si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy. Výborně Zuzko a Lukáši!

V kategorii B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) jsme sice v krajském kole zastoupení neměli, pochvalu si však zaslouží Magdaléna Pauková, tradiční úspěšná účastnice všech možných soutěží. Ani v logické olympiádě se neztratila, byla jako jediná z naší školy vyhodnocena mezi 75 procenty nejlepších v Praze ve své kategorii v základním kole.

Další dvě soutěže byly pro naše žáky v letošním roce novinkou. Do soutěže Orientační běh bankou, vyžadující znalosti a dovednosti ve světě peněz, jsme 14. listopadu poslali nejúspěšnější osmáky a deváťáky z loňského ročníku FG soutěže. A ti na Obchodní akademii Vlkova na Praze 3 rozhodně nezklamali. Především Nikola Kročková s Petrem Slívou vytvořili dvojici, které v silné konkurenci více než třiceti týmů chybělo skutečně malinko k bronzové medaili. Nikolo a Petře, díky za parádní reprezentaci školy a 5. místo! A co ostatní naše dvojice? Tomáš Zelenka s Michalem Zatloukalem, Patricie Gajdošová s Mirkou Pivoňkovou a Martin Sláma s Matějem Šamonilem určitě mohou potvrdit, že účast v soutěži je velikou zkušeností a stála za to. A ani tak nevadí, že k nejvyšší příčce bylo trochu daleko.

A nakonec něco málo o soutěži Pišqworky, jak zní oficiální název. Do oblastního kola, které se konalo 16.listopadu na Gymnáziu Na Zatlance, jsme vyslali dle školní kvalifikace tři pětičlenné týmy ze žáků 8. a 9.ročníku. Ukázalo se, že konkurence a zkušenosti ostatních týmů jsou někde jinde, minimálně o třídu výš. Nicméně pochvalu za odvahu a reprezentaci si zasluhují  Markéta Kotíková, Jakub Spěvák, Mirka Pivoňková, Lele a Vojta Ryvola z týmu Koťátka, Michal Zatloukal, Denis Král, Honza Juránek, Honza Bublík a Štěpánka Kofroňová z týmu Koumáci a také Tomáš Zelenka, Matěj Žďárský, Martin Sláma, Petr Švonc a Barbora Horáková z týmu Mistři. Více o této zajímavé soutěži na www.pisqworky.cz

V přiložené fotogalerii jsou momentky z oblastního kola pišqworek.
Pišqworky

Piškworky Na Zatlance 4

Piškworky Na Zatlance 4

 
Piškworky Na Zatlance 7

Piškworky Na Zatlance 7

 
Piškworky Na Zatlance

Piškworky Na Zatlance

 
Piškworky Na Zatlance 5

Piškworky Na Zatlance 5

 
Piškworky Na Zatlance 8

Piškworky Na Zatlance 8

 
Piškworky Na Zatlance 2

Piškworky Na Zatlance 2

 
Piškworky Na Zatlance 9

Piškworky Na Zatlance 9

 
Piškworky Na Zatlance 3

Piškworky Na Zatlance 3

 
Piškworky Na Zatlance 1

Piškworky Na Zatlance 1

 
Piškworky Na Zatlance 6

Piškworky Na Zatlance 6

 
 
Vytvořeno 20.12.2012 21:54:52 | přečteno 1544x | Michael Jirsa