Máme vítěze obvodního kola Pythagoriády!

žák, autor: nlyl

V květnu se konalo obvodní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Ve všech kategoriích od 5. do 8. ročníku jsme měli své reprezentanty, z nichž se někteří stali i úspěšnými řešiteli obvodního kola. A vítěz mezi páťáky, no to je náš Tomáš Veselý!

Ale pěkně od začátku. Poměřit síly s nejlepšími z jednotlivých škol Prahy 5 mohli jen ti nejlepší z kol školních. Na naší základní škole to byli následující vítězové:

v 5. ročníku Tomáš Veselý a Alexandra Hlaváčová,

v 6. ročníku Julie Kadlecová,

v 7. ročníku Anna Bui,

v 8. ročníku Karolína Kubátová.

Do obvodního kola se spolu s nimi však kvalifikovalo dalších našich 23 úspěšných řešitelů, takže jsme v rámci Prahy 5 měli opravdu bohaté zastoupení. Naše tak hojná účast se pak proměnila i v kýžený úspěch, když domů do Radotína dorazilo celkem devět žáků s titulem "Úspěšný řešitel obvodního kola" a jeden absolutní vítěz - Tomáš Veselý z 5.C!

Blahopřeji všem úspěšným, děkuji za reprezentaci školy úplně všem a těším se, že u matematických soutěží se potkáme i v dalších letech.

Pro úplnost - naši úspěšní řešitelé obvodního kola jsou:

za 5. ročník Alexandra Hlaváčová, Danijela Djekič, Veronika Frantová a Marek Klíma,

za 6. ročník Julie Kadlecová, Eva Przyczková, Ema Fialová a Miroslav Hoza.

Podrobné výsledkové listiny obvodního kola všech kategorií jsou zde.  ikona souboruOK Pythagoriáda 5. ročník  ikona souboruOK Pythagoriáda 6. - 8. ročníkVytvořeno 30.5.2013 10:51:47 | přečteno 1433x | Michael Jirsa