Náš tým krůček od brány do České národní banky!

Finance

Ve 4. ročníku soutěže Finanční gramotnost se našemu tříčlennému týmu naskýtá parádní příležitost. Po suverénním vítězství v okresním kole (s plným počtem bodů) stačí teď už jen uspět v kole krajském a finálové kolo v kongresovém sále České národní banky v Praze je naše! Ale hezky pěkně od začátku, jak k tomu došlo.

V čase adventním se do školního kola této soutěže zapojilo zhruba 90 % ze všech žáků druhého stupně. S testovými otázkami se nejlépe vypořádala Štěpánka Kofroňová z 9.A, která se tak stala vítězem FG soutěže na ZŠ Praha-Radotín ve školním roce 2012/2013! Na stupně vítězů dosáhl i další žák 9.A Jindřich Blažek, na třetím místě skončila Patricie Mackova ze 6.B. Nejúspěšnějších šest soutěžících pak bylo odměněno organizátorem soutěže, jímž je MŠMT ČR, diplomem a možností pokračovat v dalším kole. 

Ze šestice nejlepších jednotlivců si škola vybere tři, kteří ji reprezentují už jako tým. My jsme v lednu poslali do okresního kola toto družstvo: Štěpánka Kofroňová, Patricie Mackova a Kateřina Štěpničková. A čistě ženské složení týmu se ukázalo jako výborný tah, vždyť okresní kolo se stalo jejich kořistí s plným bodovým ziskem!  

Teď tedy nezbývá než držet holkám palce, aby se v letošním roce poprvé v historii konečně podařilo proklouznout až do ČNB, v jejíž prostorách se uskuteční 23. dubna finálové kolo.

Výsledky FG soutěže - školní kolo

1. Kofroňová Štěpánka, 9.A

2. Blažek Jindřich, 9.A

3. Mackova Patricie, 6.B

4. Kolafová Josefína, 9.A

5. Blaha Viktor, 6.A

6. Štěpničková Kateřina, 9.B 

Finanční gramotnost 2013

Vítěz školního kola

Vítěz školního kola

 
2. místo

2. místo

 
3. místo

3. místo

 
Diplom i pro pátého v pořadí

Diplom i pro pátého v pořadí

 
Nejlepší odměněni

Nejlepší odměněni

 
 
Vytvořeno 20.2.2013 13:56:55 | přečteno 1238x | Michael Jirsa