PENTHEA Občanské sdružení, provozující od roku 2009 záchrannou stanici na ochranu zvířat

V pátek 27.3. přijelo do naší školy občanské sdružení, které pečuje o poraněná zvířata a poskytuje pomoc všem týraným zvířecím kamarádům.


 

Prvotním úkolem této stanice je pečovat o zvířata, která se v přírodě poranila a bez pomoci by nepřežila. Po vyléčení jsou zvířata, pokud jim to jejich zdravotní stav dovolí, vrácena zpět do přírody.

Děti měly možnost zhlédnout několik krátkých filmů ve kterých pracovníci záchranné stanice pomáhali např. sojce, kterou osm let týrala její majitelka v kleci pro kanáry, kachnu s mláďaty, která si usmyslila, že vysedí vajíčka na terase budovy České televize, netopýra, který si pro přezimování vybral jeden z bytů  na Jižním Městě v Praze a mnoho dalších.

Pro děti bylo velmi zajímavé desatero záchrany zvířat, kde se dozvěděly, která zvířata z přírody naši pomoc potřebují a která naopak zásah člověka nepotřebují.

Pokud se někdy dostanete do situace, kdy nějaké zvíře bude potřebovat vaši pomoc, nebuďte lhostejní a myslete na to, že vše co dnes zachráníme, zachraňujeme nejen pro nás, ale i pro  budoucí generace.

KONTAKT NA ZÁCHRANNOU STANICI:

605 868 333,734 797 797

kolomaznik.petr@seznam.cz

www.dravci-penthea.cz

Vytvořeno 31.3.2015 12:17:40 | přečteno 815x | mlukasova