IQ park Liberec

iq park

V úterý 8. 12. jsme jeli na výlet do IQ parku. Jeli jsme asi tak 1 hodinu autobusem. Když jsme dojeli do Liberce, šli jsme do úžasně barevného domu. Prošli jsme tam krásnou zahradou a mini uličkou s obchody. Pak jsme přišli do docela velké místnosti, kde jsme nechali batohy a dostali instrukce. Poté jsme si prošli všechny čtyři patra.

V prvním patře byl vodní svět. Spousta pokusů s vodou. A také tam bylo zrcadlové bludiště a na konci byla bezedná studna a světlo, které ze všeho bílého dělalo svítivě modrou. Nejvíc se mi líbil takový barel s klikou, se kterou jsem mohla vytvořit vír. Ve druhém patře byly dvě místnosti: v jedné bylo opět hodně pokusů - byla tam třeba taková malá obrácená pyramidka, naplněná pískem, která se rozhoupala a dělala Zeměkouli.

Ve druhé místnosti byly také pokusy - třeba taková příšerně nakloněná loď. Většinu času jsme trávili v podpalubí. Byla tam také malá podkovička, na kterou se připevnila magnetem kovová kolečka. Ve třetím patře byla herna. Byly tam třeba ultra velké bublifuky, jeřáb, pódium a mohli jsme si hrát na reportáž o IQ parku.

Čtvrté patro bylo úplně nejlepší. Pán nám ukazoval elektrickou kouli, která, když se jí dotkneš, vstávají ti vlasy. Ten pán si tam pozval Andreu (sestru Pavla Budjače), která si dala ruku na tu kouli, a začaly jí stoupat vlasy. Potom si tam pozval Klárku, Áďu, Eliška a Davida. Potom jsme se dívali na další pokusy s elektřinou. Nejvíc mě zaujal pokus s plazmovým diskem a plazmovou koulí.

Potom jsme šli na oběd a nakonec jsme měli rozchod. Když jsme dojeli do Radotína, byla už skoro tma, ale stejně to bylo úžasné!!

Tereza Weignerová 6. B

 
Vytvořeno 16.12.2015 7:50:51 - aktualizováno 16.12.2015 7:53:10 | přečteno 738x | mhecht