Projekt o Radotínu

4

Žáci osmých ročníků naší školy dostali možnost od pana Ing. Vojtěcha Kose (jménem Spolku pro lepší život v Praze) zpracovat projekt o Radotínu a následně ho prezentovat hned ve dvou významných institucích - v Evropském parlamentu ve Štrasburgu, kam nás pozval pan poslanec Jan Zahradil, a v Senátu České republiky, kde se nás ujal senátor pan Václav Grulich. 

První polovina žáků se zúčastnila dvoudenního výletu, který započal chvilku po pondělní půlnoci 6.6., kdy se žáci společně s paní učitelkou Vejmelkovou, panem ředitelem Stříhavkou  a pány ze SPLZ vydali autobusem na cestu. Po několika hodinách cesty jsme dorazili do města Baden-Baden v Německu, kde jsme se prošli a osvěžili se v místních lázních. Poté cesta pokračovala do hotelu asi čtyřicet kilometrů od hlavního cíle našeho výletu - Štrasburgu, kam jsme jeli hned po ubytování. Ve Štrasburgu jsme vystoupali 330 schodů kvůli výhledu z Notre Dame, prohlédli si město, absolvovali hodinovou projížďku lodí po řece Ill a následně jsme se navečeřeli v alsaské restauraci poblíž katedrály. Ráno jsme se sbalili a jeli jsme do Evropského parlamentu, kde na nás již čekal pan europoslanec Zahradil, abychom mu odprezentovali náš projekt. Poté jsme se dozvěděli nějaké informace o EP a viděli jsme plenární zasedání. Po úspěšné prezentaci, focení a vydatném obědě jsme se odebrali do autobusu a okolo deváté hodiny večer jsme v úterý dorazili ke škole. Myslím, že se všem výlet velmi líbil a byla to pro nás skvělá šance podívat se do prostor, kam bychom se sami jen tak nedostali :)

Druhá polovina se o týden později podívala do Senátu České republiky, kde jsme měli komentovanou prohlídku. Viděli jsme prostory Valdštejnského paláce a dozvěděli jsme se více o jeho historii. Podívali jsme se i do Valdštejnské jízdárny, kde probíhá zasedání Senátu ČR a do Valdštejnské zahrady, která je sice volně přístupná, ale většina z nás tam nikdy nebyla. Následně jsme se přesunuli do Zeleného salónku, kde jsme opět prezentovali náš projekt, občerstvili se a diskutovali jsme s příjemným senátorem panem Grulichem.

Toto dopoledne bylo velmi příjemné a také jsme se dostali tam, kam bychom se sami asi nevydali :)

Fotografie, které si zde můžete prohlédnout a mnohé další najdete na stránkách www.splz.cz v sekci Fotogalerie.

- Michaela Mrázová, 8.A + žáci osmých ročníků

Projekt Radotín 2016

1

1

 
2

2

 
3

3

 
6

6

 
5

5

 
4

4

 
s3

s3

 
s4

s4

 
s5

s5

 
s6

s6

 
s2

s2

 
s1

s1

 
 
Vytvořeno 18.6.2016 17:54:58 | přečteno 622x | Michael Jirsa