Ještě jedno setkání s panem Bubníkem

Augustin Bubník

Při loňské listopadové besedě s panem Augustinem Bubníkem v rámci projektu Příběhy bezpráví dostali naši deváťáci přislíbeno, že pokud to bude možné, provede je sám pan Bubník Síní hokejové slávy v O2 areně. To se nakonec v samém závěru školního roku stalo skutečností.

V pondělí 27. června se tak všichni zájemci z 9.A a 9.B sešli ve Vysočanech, aby úderem deváté hodiny ranní vstoupili po důkladné bezpečnostní prohlídce do útrob našeho nejmodernějšího hokejového stadionu. Nejprve nám bylo dopřáno díky odbornému výkladu a provedení jednoho ze zaměstnanců poznat, co všechno a jak se v této moderní hale uskutečňuje: jak probíhají přípravy na koncerty, za jak dlouho se dokáže přeměnit hokejová ledová plocha v koncertní sál a naopak, jak a kde se připravují světové hudební hvězdy na své vystoupení, kolik kamiónů věcí si ta či ona celebrita s sebou přiváží...

Po zhruba devadesátiminutové prohlídce stadionu se pak všichni hokejoví nadšenci konečně dočkali. Za přítomnosti opravdové legendy československého hokeje, pana Augustina Bubníka, jsme se mohli pokochat všemi vystavenými exponáty, které nějak souvisí s historickými úspěchy našeho hokeje. Ale nejen to. Celá návštěva Síně slávy byla nádherně doplněna poutavým výkladem plným vzpomínek, při němž se pan Bubník dostával doslova do varu.

Myslím, že pro naše dnes už bývalé deváťáky to byla pěkná tečka za jejich poutí základní školou. Současní deváťáci se mohou už dnes těšit na 10. listopad, kdy s nimi přijede pobesedovat na Příběhy bezpráví do naší školy host opravdu výjimečný, dlouholetý vězeň komunistického režimu, spisovatel pan Jiří Stránský.

Síň slávy Bubník

červen 2011 O2 arena
Augustin Bubník

Augustin Bubník

 
Účastníci exkurze

Účastníci exkurze

 
Exkurze začíná

Exkurze začíná

 
V pokoji pro celebrity

V pokoji pro celebrity

 
O2 arena

O2 arena

 
V Síni slávy

V Síni slávy

 
Mistři světa

Mistři světa

 
Ivan Hlinka

Ivan Hlinka

 
Vzpomínka na Nagano

Vzpomínka na Nagano

 
 
Vytvořeno 8.9.2011 14:01:19 | přečteno 1927x | Michael Jirsa