V pařezové chaloupce

My a naši kamarádi

Tak jsme tady.

Najdete nás v I.B a Jana s Ivankou nám říkají skřítci, nebo Křemílkové. Víte proč? Křemílek s Vochomůrkou nás budou hlídat a radit nám celý rok.

První týden jsme se ve škole jen rozkoukávali, ale teď už jsme zkušení školáci. Víme, kam co patří, kdy nám začíná vyučování a dokonce se nám už většinou daří držet při práci pusinky. A hlavně se umíme hlásit. Alespoň někteří. Někdy nám sice dělá potíže nevykřikovat, protože toho přeci spoustu umíme a víme. A chceme to Janě s Ivankou tolik říct! Ale i to vykřikování nám obě často odpustí. Vždyť se všechno teprve učíme.

Za první tři týdny jsme se společně naučili spoustu věcí. Například mluvit marťansky. Nevíte, co to je? To my ale neprozradíme. Je to naše tajemství. Naučili jsme se také několik písmenek a většina nás, skřítků, už zkouší přečíst první jednoduchá slova. To je ale dobrodružství, když se vám najednou písmenka seřadí vedle sebe a vykoukne na vás slovo!

Ze školky už víme, jak se máme chovat na ulici a ve škole nás naučili některé značky. A pořád počítáme a počítáme. Víčka, sami sebe, holky a kluky a všechno, co potkáme. Vlastně nás to ve škole docela baví. I když vstávat se nám ráno pořád ještě nechce. A že se občas něco nepovede? To přece vůbec nevadí. Všechno se dá opravit a my máme koho se zeptat.

No, a to by bylo pro dnešek všechno. Ale nebojte se máme toho spoustu v plánu a určitě si to nenecháme pro sebe.

Vaši Křemílci a Vochomůrkové z I.B

V pařezové chaloupce

Umíme se hlásit

Pozorně nasloucháme