2. A na filmovém festivalu Jeden svět

Výstavka ve třídě

V březnu jsme se vydali poznávat svět na festival dokumentárních filmů Jeden svět. Pro většinu dětí to bylo první setkání s dokumentárním filmem a pro všechny první setkání s filmy se závažnou sociální tématikou. Dokumentární filmy promítané na letošním festivalu Jeden svět spojovalo společné téma - PRÁCE.


Projekce pro nejmladší diváky se skládala ze tří krátkých filmů a několika sociálních spotů. Pořadem děti provázela příjemná průvodkyně, která jim před promítáním každého filmu vysvětlila problém, na který se film zaměřuje, a po zhlédnutí filmu s dětmi diskutovala, dávala jim otázky a ptala se na jejich názory a postřehy.

V každém ze tří filmů byly hlavními postavami děti jen o málo let starší než diváci sedící v sále a každý byl natočen v jiné zemi. První film - Faridulláh má dnes volno, byl věnován dětské práci a jeho hrdina měl nejsmutnější a zdálo se, že i beznadějný osud. Při sledování druhého filmu - Lotte - srdce pro bezdomovce jsme byli překvapeni, co mohou děti dokázat a také podporou ze strany rodičů a dospělých, které se Lotte a jejím kamarádům dostalo. Poslední film - Poslouchej ho, ukazoval, jak Tristan pomáhá svému neslyšícímu otci překonávat obtíže a předsudky a dokázat sportovnímu svazu, že i přes svůj handicap může být výborným fotbalovým trenérem mládeže.

Další den jsme si o filmech a situacích, které filmy zachycovaly, povídali s dětmi ve škole. Z rozhovorů s dětmi v kině i ve škole bylo patrné, že byly opravdu vnímavými diváky a nad příběhy dětských hrdinů se zamýšlely a srovnávaly je s vlastním životem. O návštěvě na festivalu Jeden svět si děti udělaly záznam do deníku a některé se rozhodly zapojit do výtvarné soutěže.

ikona souboruFaridulláh má dnes volno

ikona souboruLotte - srdce pro bezdomovce + Poslouchej ho

ikona souboruPoslouchej ho - pokračování

Jeden svět 2014

Výstavka ve třídě

Výstavka ve třídě

 
Malujeme, kreslíme

Malujeme, kreslíme

 
Debata nad obrázky

Debata nad obrázky

 
Eliška a Sophie

Eliška a Sophie

 
Kresba k filmu Faridulláh ...

Kresba k filmu Faridulláh ...

 
Kresba k filmu Faridulláh ...

Kresba k filmu Faridulláh ...

 
Lotte

Lotte

 
Kresba k filmu Lotte ...

Kresba k filmu Lotte ...

 
Kresba k filmu Lotte ...

Kresba k filmu Lotte ...

 
Kresba k filmu Lotte ...

Kresba k filmu Lotte ...

 
Kresba k filmu Poslouchej ho!

Kresba k filmu Poslouchej ho!

 
 
Vytvořeno 18.4.2014 22:55:39 | přečteno 846x | Lenka Prochazkova