Setkání s Ivonou Březinovou v knihovně

Spisovatelka Ivona Březinová v knihovně

V úterý 16. října 2018 jsme se setkali v radotínské knihovně s Ivonou Březinovou, známou spisovatelkou knih pro děti a dospívající. Nejprve proběhlo setkání dětí z prvního stupně a posléze dívek z druhého stupně.

1. stupeň - dojmy z besedy

Co je obal knihy, předsádka, arch, jak se píše popletená pohádka, ale i co předchází tomu, než se v knihkupectvích objeví nová krásná kniha pohádek, na tyto všechny a další jiné otázky odpověděla vybraným žákům z 1. stupně naší školy autorka knih Ivona Březinová v radotínské knihovně. Děti se dozvěděly,  jak vznikly pohádky s ilustracemi Heleny Zmatlíkové, čím chtěla být paní autorka, když byla malá i co jsou knihy pro děti s háčkem.

Na závěr velmi poučné a zajímavé besedy si děti zakoupily knihy. Paní autorka, Ivona Březinová se každému do knihy podepsala.
Po návratu do tříd se žáci se svými dojmy a novými poznatky podělili ve svých třídách se spolužáky. Všichni jsme  se shodli, že to bylo velmi milé a poučné setkání s krásným člověkem.
Děkujeme, paní Březinová.

2. stupeň - dojmy z besedy

V úterý 16.10.2018 jsem se společně s dalšími dívkami z tříd druhého stupně zúčastnila besedy se spisovatelkou Ivonou Březinovou. Po příchodu do radotínské knihovny, kde se beseda konala, jsme se usadily a nedočkavě čekaly, co zajímavého se dozvíme. Paní Březinová nás nejdříve seznámila s knížkami, které napsala, s tím, jak se vlastně spisovatelkou stala a co její povolání obnáší. Pak jsme se postupně dostaly k hlavnímu tématu dnešního setkání - a sice k povídání o třech knížkách, které se věnují problémům dnešních (nejen) dospívajících dětí. Paní spisovatelka nám představila všechny tři hlavní postavy knížek - Martinu, která trpí bulimií, Ester, která je závislá na automatech a Alici, která má potíže s drogami. Děj všech knížek je, ač se to nezdá, částečně propojen a tento triptych má společný název Holky na vodítku. Beseda byla moc zajímavá a žádné z nás se nechtělo usednout zpátky do školních lavic.

Eliška Lukavská, 7.B


Setkání s Ivonou Březinovou jsme měly (byly jsme tam jen holky) v knihovně. Povídala nám o svých knížkách, o ní samé, o tom, jestli jsou její knížky napsané podle pravdy nebo ne a další informace. Také nám povídala o tom, jak knížky vypadaly předtím a jak teď (vždy se jen změnil obal). Nejvíce mě zaujala trilogie jménem “Holky na vodítku“, ale nebylo to jediné, co se mi od ní líbilo. Protože mě celkově zajímá, o čem píše. Umí to napsat tak, aby to lidi zaujalo. Také se mi líbilo, že svým studentům dala za úkol napsat knížku (horor) a společně ji dali dohromady. Od Ivony B. byla jen jedna kapitola. Tato knížka se jmenuje “Zuby nehty“. Bylo to zajímavé, klidně bych s ní byla celý den.

Rosalia Wodere, 6.A

Ivona Březinová v knihovně

Spisovatelka Ivona Březinová

Spisovatelka Ivona Březinová

 
Závěrečná autogramiáda

Závěrečná autogramiáda

 
20181016 083739

20181016 083739

 
20181016 084428

20181016 084428

 
 
Vytvořeno 24.10.2018 15:14:14 | přečteno 606x | Petra Bilkova