Výstava o Tutanchamonovi

Tutanchamon3

V rámci projektového dne jsme navštívili Národní muzeum a mutimediální výstavu o egyptském faraonovi Tutanchamonovi. Výstava nás přenesla do života starých Egypťanů a jejich pohřebních rituálů.

Výstava Tutanchamon RealExperience v Národním muzeu

Ve středu 23.10. 2019 jsme navštívili výstavu Tutanchamon v Národním muzeum. Tato výstava měla tři části: 1. s artefakty, 2. s multimediálním systémem a 3. je věnována vědci Jaroslavu Černému. Na výstavě je například k vidění napodobenina hrobky Tutanchamona, ukázka starověkých egyptských nádob nebo socha mladého faraona na trůnu. Místo průvodce jsme dostali sluchátka, do kterých nám pouštěli výklad. Nejvíce mě zaujaly promyšlené projekce na stěny a dveře místností. Možná bych pozměnila to, aby kromě sluchátek muzeum nabízelo také živého průvodce, který by mohl odpovídat na naše otázky.

Eliška Petáková


Ještě před vstoupením do muzea byla na malých plátnech kulovitého tvaru promítnuta stavba muzea. Tutanchamon zemřel ve svých devatenácti letech. Tutanchamon vládl pouze devět let. Muzeum bylo rozděleno na čtyři části. V první části byli vzácné exponáty např. hrobka, truhly, do kterých se dávaly mrtvé děti. V druhé části bylo velké plátno, které jsme sledovali a se sluchátky (které jsme dostali na začátku) jsme poslouchali vyprávění. Ve třetí části jsme také sledovali plátno, ale bylo jiné téma. Ve čtvrté části jsme viděli různá písma a obrazy.  Na konci jsme viděli velkou kostru dinosaura.  Celý výlet se mi moc líbil.

Kateřina Klímová


Nebcheperure Tutanchamon byl faraon z Egypta. Vládl celkem 9 let. Zemřel velmi mladý, ve svých 19 letech. Když děti zemřely, ukládaly se do
malých truhel. Jeho otec se jmenoval Achnaton. V muzeu byly udělány 4 zajímavé naučné cesty (místnosti). V první místnosti byly exponáty. V druhé místnosti jsme sledovali příběh promítaný na plátně, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o Tutanchamonovi. V třetí místnosti jsme viděli promítaný příběh o starém Egyptě. Ve čtvrté místnosti byla kostra dinosaura, obrazy a zbraně. Výstava byla velmi zajímavá a mimo jiné jsme se také dozvěděli, jak se muzeum stavělo.

Natálie Klímová

Tutanchamon 2019

Tutanchamon1

Tutanchamon1

 
Tutanchamon2

Tutanchamon2

 
 
Vytvořeno 11.11.2019 19:17:07 | přečteno 1050x | Petra Bilkova