Helpíkův pohár 2018

Helpík

Krajské kolo


Stejně jako v minulých letech se naše škola i letos zúčastnila soutěže mladých záchranářů Helpíkův pohár. Tato soutěž byla letos již po dvacáté vyhlášena pro žáky ve věku 10-11 let.  V letošním ročníku soutěžily čtyři dvoučlenné hlídky, které postoupily ze školního kola do kola krajského. To se konalo 4. května 2018 v Mokropsích. 

Do soutěže nastoupilo celkem 37 hlídek, na které čekalo pět ne právě snadných úloh. Děti se musely poprat s ošetřením popáleniny, masivního krvácení, bezvědomí a zlomeniny. Součástí plnění úkolu na dvou stanovištích byla i resuscitace zraněného a volání na dispečink záchranné služby. V průběhu čekání na start si soutěžící měli možnost vyzkoušet hasičský oblek. Zahrát si oblíbenou hru Pukec, nebo si prohlédnout zevnitř vozidlo záchranné služby.

Dopoledne uběhlo všem velmi rychle a přišel čas vyhlášení vítězů. Stejně jako v předešlých letech postupovalo šest hlídek z krajského kola do kola celostátního. Jmenovitě bylo vyhlášeno deset nejlepších dvojic, které dostaly i pěkné ceny. Z našich žáků se na 9. místě umístila Josefína Fillová s Alicí Havlíkovou z 5.B a na krásném 5. postupovém místě Natálie Šimůnková a Eliška Vejpustková také z 5.B. Zbylé dvě hlídky obsadily 12. a 32. místo. Děvčata tedy čekala další příprava na celostátní kolo soutěže ve Velkých Losinách.

Helpík krajské kolo

Helpík

Helpík

 
Helpík

Helpík

 
Helpík

Helpík

 
Helpík

Helpík

 
Helpík

Helpík

 
Helpík

Helpík

 
 
Vytvořeno 11.6.2018 10:51:11 | přečteno 491x | Ivana Kubicová