Helpíkův pohár celostátní kolo

V plné kráse

Jak jsme se probojovali na bednu..

Po úspěchu děvčat z 5.B v krajském kole soutěže jsme se rozhodly, že v celostátním kole nenecháme nic náhodě a věnujeme nějaký čas pořádné přípravě. Do konání soutěže zbývaly tři týdny a v jejich průběhu jsme se sešly na dvě celá odpoledne, abychom si vyzkoušely a nasimulovaly různé situace, se kterými bychom se ve Velkých Losinách mohly setkat. Velkými pomocníky nám byli i dva studenti II. lékařské fakulty UK Jindra a Adéla. Společně jsme trénovaly resuscitaci, ošetření různých zlomenin, v bazénu záchranu tonoucího, a nakonec si děvčata vyzkoušela i pomoc při nasimulované autonehodě.

25.května v půl šesté ráno jsme se sešly na nádraží i s naší náhradnicí Álou Havlíkovou a vyrazily na cestu do Velkých Losin. Vlaky jely podle jízdního řádu a tak jsme už v půl desáté vystoupily ve Velkých Losinách a rovnou zamířily do poslední ruční papírny v Evropě. Po prohlídce jsme se vydaly hledat areál Losinka, kde jsme měli být všichni ubytovaní. Jelikož cesta vedla kolem renesančního zámku, prohlédly jsme si i ten a pak už byl čas jít se zaregistrovat. Po registraci a ubytování jsme si v areálu vyzkoušely brýle, které simulovaly opilost a vyzkoušely si práci s lavinovým vyhledavačem. Pak už byla na řadě večeře a oficiální zahájení soutěže.

Po setmění čekala soutěžící první úloha – noční. Za úkol měli pomocí lavinového vyhledavače vyhledat lyžaře, poskytnout mu první pomoc a následně zavolat záchranku. Po návratu z úlohy všichni rychle pospíchali do postelí. V osm ráno totiž začínal hlavní závod.

Ráno po snídani se všichni soutěžící přesunuli do Areálu zdraví Losinka. Naše hlídka si vylosovala číslo 10, a tak děvčata nemusela dlouho čekat. Kolem půl desáté vyrazila na trať, kde na ně čekalo opět pět úloh. Tentokrát měly posádky za úkol záchranu tonoucího, pomoc při autonehodě se čtyřmi účastníky, ošetření popáleniny, pomoc dusícímu se člověku, a nakonec ošetření člověka s epileptickým záchvatem. Mezi jednotlivými stanovišti byla ještě stanoviště, která nebyla soutěžní. A tak si děti vyzkoušely pádlování s hasiči na nafukovacím člunu, prolézání rukávem nataženým mezi stromy, nebo přelézání sítě na laně.

Zbytečně do Losin nejela ani Alice, která startovala ve dvojici s holčičkou z Ostravy, které onemocněla spolusoutěžící.

Po obědě se všichni autobusem přesunuli do Lázní Jeseník, kde mělo v rámci vyhlášení soutěže Rallye Rejvíz proběhnout i vyhlášení Helpíkova poháru. Na náměstí, které bylo zaplněno desítkami a desítkami sanitních vozů stálo pódium a všude kolem stály stovky diváků. I tentokrát se vyhlašovalo deset nejlepších posádek. K našemu velkému nadšení se Eliška Vejpustková s Natálkou Šimůnkovou umístily na krásném DRUHÉM MÍSTĚ. Odměnou jim byl krásný pohár a potlesk a obdiv desítek profesionálních záchranářů. Po vyhlášení soutěže profesionálů jsme měly to štěstí, že jsme se mohly zúčastnit i Spanilé jízdy záchranek přes Červenohorské sedlo do Koutů nad Desnou.

Byl to neopakovatelný zážitek, pro který stálo za to obětovat těch pár hodin, po které jsme se připravovaly.

                                                                          Natálka , Eliška, Alice a Jana Marešová     

Helpík vítězství

Jdeme na to

Jdeme na to

 
V plné kráse

V plné kráse

 
V akci

V akci

 
Stále veselé

Stále veselé

 
....

....

 
Odpočinek

Odpočinek

 
A hravé

A hravé

 
Tak chutná vítězství

Tak chutná vítězství

 
 
Vytvořeno 11.6.2018 11:04:04 | přečteno 471x | Ivana Kubicová