Projektový den

Tančící dům

Návštěva výstavy 13 komnat 1. republiky v Tančícím domě

Dne 4. 10. 2017 jsme navštívili v rámci Projektového dne výstavu 13 komnat První republiky. Na výstavě jsme viděli mnoho dobových exponátů, jako například automobil Walter, motocykl Jawa Robot, šaty ze slavného módního salónu Hany Podolské, vánoční stromeček ozdobený prvorepublikovými ozdobami, vanu, dobový nábytek, dětské hračky a mnoho dalšího. Na několika místech zde byly také promítány různé dobové záběry a reklamy firmy Baťa a velkou část výstavy tvořily i dobové plakáty, fotografie a obrazy.

Po zhlédnutí výstavy jsme se ještě šli podívat do Národního památníku hrdinů heydrichiády v kryptě kostela svatého Cyrila a Metoděje, kde se ukrývali parašutisté, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a kteří v ní nakonec zemřeli.

Tančící dům, ve kterém výstava probíhala, stojí na místě domu, na který spadla v roce 1945 americká bomba. Postaven byl v letech 1994-1996 podle návrhů věhlasných architektů Vlado Miluniće, Franka Gehra a Evy Jiřičné. V interiéru Tančícího domu jsou výstavní prostory, kanceláře, apartmány, restaurace a úplně nahoře i vyhlídka s krásným výhledem na Prahu, kterou jsme také navštívili.

Jan Lukavský, 9.A


Tančící dům_2017

Kabriolet Walter

Kabriolet Walter

 
Masarykův okruh

Masarykův okruh

 
Vana

Vana

 
Kofila

Kofila

 
Motocykl Jawa

Motocykl Jawa

 
Krypta

Krypta

 
 
Vytvořeno 9.10.2017 19:36:33 | přečteno 532x | Petra Bilkova