Finále volejbalové ligy 2011

Diplom volejbal

Ve středu 8.června 2011 se na ZŠ Jižní konal od 14:30 finálový turnaj Volejbalové ligy zaměstnanců pražských základních škol.

Finálové boje se tentokráte z obav před deštěm a bouřemi měly konat pouze v tělocvičnách pořádající školy, nicméně díky příznivému počasí se nakonec některé zápasy odehrály i na jednom venkovním kurtu s umělým povrchem.

Nejlepší šestice týmů ze základních skupin hrála nejprve systémem 1. - 6., 2. - 5., 3. - 4., přičemž vítězové postoupili do skupiny o 1. až 3. místo, poražení si to pak rozdali mezi sebou ve skupině o 4. až 6. místo. A protože my byli po základní částici na chvostu té nejlepší šestice, čekalo nás hned na úvod utkání s velkým favoritem - domácími obhájci loňského prvenství. I přes poměrně solidní výkon jsme prohráli 0 : 2 a tím pádem jsme do bojů o medaile zasáhnout již pak nemohli. Hrálo se na dva vítězné sety do dvaceti bodů, případný třetí do deseti. Útěchou pro nás může být fakt, že v obou setech jsme s domácími (pozdějšími vítězi) uhráli více než deset bodů a ani hra nevypadala zas tak jednoznačně pro favority.

Naše zápasy o 4. až 6. místo pak dopadly následovně. Se ZŠ Mikulandská jsme prohráli také 0 : 2, i když ve druhém setu jsme dotahovali dotahovali, ale nedotáhli. Prohráli jsme ho nakonec 19 : 20. A tak jsme jediného vítězství nakonec dosáhli paradoxně po nejhorším výkonu, když jsme doslova udolali soupeře ze ZŠ Jiřího z Poděbrad 2 : 1 na sety. To nám vyneslo celkové 5. místo, naše nejlepší umístění v dosavadní historii naší účasti v lize.

Celkové pořadí volejbalové ligy 2011 na prvních šesti místech

1. ZŠ Jižní

2. ZŠ Dědina

3. ZŠ Gutova

4. ZŠ Mikulandská

5. ZŠ Loučanská

6. ZŠ Jiřího z Poděbrad

Vytvořeno 13.6.2011 15:20:35 | přečteno 1522x | Michael Jirsa