Na Dědinu jsme nevyzráli...

IMG 4008

Poslední zápas volejbalové ligy jsme sehráli doma s obávaným soupeřem z Prahy 6, se ZŠ Dědina.

Tedy tak úplně poslední zápas to nebyl, v červnu nás čekají finálové boje na kurtech pořadatele, jímž je ZŠ Jižní. Jednalo se však o poslední zápas ve skupině, který měl rozhodnout, z jakého místa do závěrečných bojů postoupíme.

Soupeře jsme měli přečteného již z let minulých, vyznačuje se velikou soudržností v týmu a velikým Lukym. Volejbalistou, který svými pažemi pokryje snad polovinu dvorce. Není pak divu, že i v pěti lidech, z nichž jsou tři ženy, dokáží porážet kdekoho.

Naše hra na rozdíl od jiných našich zápasů byla již od 1. setu soustředěná, ale na více než 22 bodů v úvodním setu to nestačilo. Druhý nám trochu utekl a tak to bylo rázem 0 : 2. Ve třetím se nám podařilo obrazně řečeno vstát z mrtvých, výsledkem čehož byl neuvěřitelně dramatický závěr setu s vítězným koncem pro nás - 26 : 24 ! Toužebného vyrovnání jsme se však ve čtvrté sadě nedočkali. Kupila se chyba na chybu, hostující smečař byl téměř neomylný, čímž došlo k tomu, že i přes veškerou snahu jsme se museli se základní skupinou rozloučit na domácím hřišti prohrou 1 : 3.

Aspoň že toto utkání navštívila i vždy usměvavá fotoreportérka Ilona, díky které je možné si ve fotogalerii prohlédnout některé okamžiky zápasu.

Závěrečné boje letošního ročníku ligy proběhnou ve středu 8. června od 14 hodin na kurtech ZŠ Jižní. Jelikož zatím nevíme, jak dopadly některé zbývající zápasy v naší základní skupině, neznáme v tuto chvíli nasazení našeho družstva do finálových skupin.