Není každý den posvícení

Koncentrace před podáním soupeře

Namlsáni ziskem prvních bodů v úvodním kole na půdě soupeře jsme přivítali v pondělí v domácí tělocvičně tým ze ZŠ Gutova (Praha 10) s očekáváním, že budeme pokračovat ve vítězném tažení. Život nás však opakovaně přesvědčuje, že nejde vždycky všechno tak, jak bychom si představovali. A že to může platit i ve volejbalové lize, to se nám bohužel potvrdilo...

Soupeř přijel v pěti. Výhoda? Nevýhoda? Když dva v týmu jsou zkušení volejbalisté, není absence šestého nikterak znát. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:8. Ach, ty naše začátky! Nelze se pak divit, že set skončil prohrou 8:25. Ve druhém setu jsme sice drželi krok do stavu 8:10, na jeho konci však svítilo na ukazateli hrozivých 9:25. Nám se nedařilo téměř nic, soupeřům naopak skoro všechno. Po trpělivém střádání bodíku za bodíkem a naší zlepšené koncentraci na jednotlivé míče ve třetím setu se nálada v našem družstvu poněkud zlepšila, po vítězství 25:19 jsme snížili na 1:2. Ač jsme si všichni přáli prodloužit zápas do pátého rozhodujícího setu, nepovedlo se. Soupeř byl proti tomu, nedal nám šanci a po skóre 14:25 získal sadu i celý zápas pro sebe. Potvrdil tak roli papírového favorita - v loňském ročníku bral totiž za celkové třetí místo v celé Praze bronzové medaile.

Pro nás další cenná zkušenost. Dokážeme ji využít, poučit se z chyb? Další šanci na to budeme mít v lednu či v únoru ve Stodůlkách. Tam budeme hosty volejbalistů ze ZŠ Kuncova.

Volejbal

Zdeněk

Zdeněk

 
Protahování

Protahování

 
Rozpinkání

Rozpinkání

 
Michal

Michal

 
Tomáš

Tomáš

 
Dana

Dana

 
Hanka

Hanka

 
Lenka

Lenka

 
Eva

Eva

 
 
Vytvořeno 8.12.2009 15:21:44 | přečteno 1997x | Michael Jirsa