Soupeř předvedl obrat z 0 : 2 na 3 : 2

Pořádný výskok a ...

 Ve středu 25. ledna jsme rozehráli v naší tělocvičně boje v základní skupině volejbalové ligy zaměstnanců pražských základních škol. Hostili jsme hráče a hráčky ze ZŠ Mikulandská, čtvrtý nejlepší tým z Prahy v loňském ročníku.

 I když soupeř byl papírovým favoritem, neboť ve finálových bojích v červnu loňského roku skončil o příčku výše než my, věřili jsme, že na domácí půdě uspějeme. A první dva sety tomu i nasvědčovaly. Ne nějak výrazně, přesto poměrně s přehledem jsme úvodní sety vyhráli a tak si snad nikdo z nás nepřipouštěl, že bychom celý zápas nedotáhli do vítězného konce. Jenže...

Karta se začala pozvolna obracet. Hostům se dařilo podání, příjem, hra na síti, zatímco naše hra začala ztrácet "šťávu"- často to vázlo na příjmu podání, špatně jsme zakončovali, chyběl nápad, změna rytmu. Tomáš Huráb sice svými některými kousky zvedl ze sedadel i hrstku diváků (především zákrok, při němž vrátil do hry míč téměř z okna, byl famózní), na soupeře jsme však začali ztrácet a přes veškerou snahu nám tak třetí i čtvrtý set utekl mezi prsty.

Psychicky nahlodaní, přesto s odhodláním strhnout vítězství na svoji stranu jsme šli do rozhodujícího pátého setu. Ten se však ukázal jako největší naše trápení v ten den. Po několikaminutovém výpadku při soupeřově podání jsme záhy prohrávali asi o 9 bodů, no a to se v rozhodujícím setu hraném do patnácti dá těžko napravovat.

Zhodnotíme-li bez emocí naše letošní úvodní vystoupení ve volejbalové lize, pak tedy: naše hra nebyla špatná, náš soupeř však také ne. O body se často bojovalo při pěkných a dlouhých výměnách, místy se vybíraly na obou stranách téměř nemožné míče, na zápas se dalo dívat. Jen to skóre na konci nás prostě nepotěšilo.

Nezbývá nic jiného než se z porážky otřepat a s chutí a koncentrací na každý míč jít vstříc dalším zápasům ve skupině. Tak, abychom ve finálovém turnaji 6. června na kurtech ZŠ Jižní mohli bojovat o příčky nejvyšší.

Další utkání sehrajeme v průběhu února, termín bude všem hráčům včas sdělen. 

Vytvořeno 27.1.2012 16:37:13 | přečteno 1384x | Michael Jirsa