Volejbalová liga 2010 / 2011

Přesná nahrávka

Tak se opět téměř po roce hlásím s výsledky volejbalové ligy učitelů. V letošním ročníku nám do základní skupiny byla přisouzena družstva ZŠ Kuncova, ZŠ Destinové, ZŠ Červený vrch a ZŠ Dědinova.

Boje ve skupině jsme zahájili na podzim na domácím hřišti se ZŠ Červený vrch a nutno dodat, že to nebylo vůbec dobré zahájení. Po hodině hry jsme odešli poraženi jasně 0 : 3. V dalším kole jsme přivítali po dohodě opět na domácí půdě učitele ze ZŠ Destinové, a to už bylo pro nás veselejší. Utkání skončilo 3 : 0, po dvou kolech jsme tak měli na kontě jednu výhru a jednu porážku, skóre 3 : 3. No a k velmi důležitému souboji jsme vyrazili v pondělí 11. dubna večer ve 20:00 do Stodůlek, kde nás hostilo družstvo ZŠ Kuncova.

Jelikož jsem ještě plný čerstvých dojmů (utkání skončilo před několika desítkami minut od okamžiku, kdy píšu tyto řádky), musím v první řadě pochválit celé naše družstvo. Každý bojoval jako lev (ženy jako lvice), a tak i přes prohraný první set jsme po hodině hry vedli 2 : 1. A právě třetí set se ukázal pro další vývoj zápasu jako velice důležitý. Krásné smeče a místy až neuvěřitelně vybrané míče se střídaly na obou stranách, aby set nakonec skončil po dramatickém závěru 32 : 30 pro nás. Kdoví, jak by se utkání vyvíjelo při nepříznivém stavu pro naše barvy. Takto jsme se uklidnili a věřili, že rozhodující třetí bod získáme hned v následujícím setu. Ale ouha! Nestalo se tak! Rozhodnout tedy musela zkrácená pátá hra.

V ní nám nějak utekl začátek a bylo to z našeho pohledu 3 : 7. Připomínám, že zkrácená hra se hraje jen do patnácti. Pak se nám však povedl nádherný obrat a byly tu čtyři mečboly při našem vedení 14 : 10 ! Soupeř však bojoval tak houževnatě, že dokázal všechny mečboly odvrátit a srovnal. Kdo byl v tělocvičně přítomen, musí přiznat, že to největší drama si nechával režisér zápasu až na samý závěr. Poslední dva body, které znamenaly naše vítězství 16 : 14 a v zápase celkově 3 : 2, jsme získali po neuvěřitelně dlouhých a nádherných výměnách.

Ještě jednou díky všem za odvedený výkon, soupeři za skvělou hru, a těšíme se na poslední bitvu ve skupině, kdy přivítáme ZŠ Dědinova.

Vytvořeno 11.4.2011 23:32:30 | přečteno 1634x | Michael Jirsa