Ze Stodůlek jsme přivezli důležité body

foto nove 109

Ve 3. kole základní skupiny jsme tentokráte zavítali na půdu ZŠ Kuncova ve Stodůlkách. Abychom posílili své šance na postup ze skupiny z 1. či 2. místa, potřebovali jsme zvítězit. To se nakonec po rozpačitém úvodu podařilo.

Podmínkou pro sehrání zápasu volejbalové ligy zaměstnanců pražských základních škol je vždy účast minimálně dvou žen v každém týmu na hřišti. Když jsme přicházeli ve Stodůlkách ke školním tělocvičnám, vypadalo to, jako by snad domácí družstvo bylo tvořené jen ze samých volejbalistek! Po chvíli se odkudsi vynořil přece jen jeden muž (učitel?) a zápas mohl začít. Proti pětičlennému domácímu týmu se na naší straně do boje postavili: Zdeněk Stříhavka, Jaroslav Jurásek, Tomáš Huráb, Michael Jirsa, Lenka Procházková a Eva Šimková.

Jako se stalo snad už naší tradicí, neuteklo mnoho času a prohrávali jsme 0 : 1 na sety. Ještě štěstí, že domácí nepůsobili nijak houževnatě (snad to bylo těmi čtyřmi klidnými ženami v jejich týmu?), neboť tak jsme mohli díky soustředěnějšímu výkonu zvládnout celkem bez problémů a v pokojném tempu následující 2 sety a ujmout se vedení 2 : 1. To však neznamená, že by se nedalo naší hře něco vytknout - ba právě naopak. I proto jsme sáhli před čtvrtým setem ke změně a na palubovce se místo Michaela Jirsy objevil Jiří Riedl. A byl to dobrý tah, neboť Jirka několika nevyzpytatelnými míči naprosto zaskočil soupeře a přispěl tím k bezpečnému zisku setu a tím i k vítězství v celém zápase.

V dalším kole jedeme opět na hřiště soupeře, a to do ZŠ Dědina na Praze 6. Zápas se uskuteční pravděpodobně ve druhé půli března.

Vytvořeno 1.3.2010 14:50:44 | přečteno 1761x | Michael Jirsa